Pravidla diskuse


    Protože se v diskusi na těchto stránkách už několikrát objevil příspěvek, který nebyl zrovna vhodný, rozhodl jsem se definovat základní pravidla pro přispívání do diskuse. Není to žádná "buzerace", jen snaha o vyjmenování základních pravidel slušného chování, což by pro většinu lidí neměl být problém.

 1) V první řadě by příspěvek měl dodržet alespoň základní pravidla slušného chování. To v první řadě znamená žádné nadávky a urážky, zákaz jakékoliv formy diskriminace, zákaz propagace nezákonných činností, zákaz vydávání se za jiné osoby atd.
    Postih: Ve většině případů následuje smazání příspěvku a varování uživatele.

2) Při psaní příspěvku se snažte alespoň v rámci svých možností dodržovat pravidla pravopisu. Chápu, že chybu může udělat každý, za chybně postavenou čárku ve větě nikomu "neutrhnu hlavu", ale pokud mi někdo do diskuze napíše příspěvek tzv. vypatlaným jazykem (Záměna V za W, ignorace háčků a čárek, a podobné hrůznosti), nemusí se také dočkat odpovědi dokud svůj dotaz neformuluje lépe.
    Postih: Příspěvky, které porušují tato pravidla většinou mazat nebudu, následovat ale bude upozornění uživatele, že takhle se tady nepíše.

3) Ve svých příspěvcích "netapetujte" smajlíky. Únosná mez je deset smajlíků v celé zprávě a max. 5 za sebou.
    Postih: Pokud tohle pravidlo porušíte, bude následovat většinou napomenutí. V případě výrazných přestupků . vyložené tapetování v řádu desítek smajlíků / zprávu bude následovat smazání příspěvku.

4) Na této diskuzi platí velmi přísný zákaz SPAMu a jakékoliv formy reklamy.
    Postih: Všechny SPAMy bez rozdílu okamžitě mažu.

5) Diskuze slouží k tomu abyste se mohli na něco zeptat. I to má ale svá pravidla. Svůj dotaz formulujte slušně, jasně a uveďte k němu co nejvíc informací - zkrátka příspěvek musí mít hlavu a patu abych věděl s čím vlastně chcete poradit.
    Postih: Kdo nedokáže definovat na co se ptá, tomu na jeho dotaz asi neodpovím přesně. Ne ze škodolibosti, lae proto, že nebudu mít k dispozici dost informací.

6) Každému rád poradím ať už tady na diskuzi, nebo (při rozsáhlejších dotazech) přes kontaktní formulář. Nikdy ale nebudu odpovídat přes Skype, ICQ, nebo podobné programy. Neuvádějte proto ve svých příspěvcích své kontakty na sebe, protože vám na ně stejně neodpovím.
    Postih: Kdo bude chtít poradit přes uvedené programy, toho upozorním, že přes ICQ ani Skype s nikým komunikovat nebudu a nabídnu mu řešení přes kontaktní formulář nebo diskuzi.

7) Na většinu dotazů můžete najít svou odpověď s pomocí vyhledávačů, nemusíte se tedy hned obracet na diskuzi. Příspěvky mimo téma, takzvaně OT nejsou v diskuzi vítány.
    Postih: OT příspěvky někdy smažu, jindy autora upozorním, že se dopustil přestupku, vše záleží na míře provinění.

8) Na diskuzi platí obecně závazná pravidla netikety.
    Postih: Za porušení těchto pravidle asi nelze nikoho trestat, každý by si ale měl uvědomit, že jeho příspěvek je ukázkou autorova chování a slušnosti.

9) Všechna výše vypsaná pravidla jsou závazná pro všechny přispěvatele do diskuzního fóra webu www.dugi.xf.cz. Posouzení vhodnosti, stejně jako volbu konkrétního postihu má ve svých rukou pouze administrátor (Dugi). Jak je navíc uvedeno výše, u drobnějších přestupků následuje většinou upozornění a napomenutí. V případě velkých, nebo menších, ale neustále se opakujících prohřešků následuje nekompromisní mazání.

10) Pravidla jsou závazné pro všechny diskutující počínaje dnem 28.6.2009 včetně.