Další pojízdná pochodeň

Zář 30, 2007

  V Praze v posledních dnech hoří jeden autobus za druhým
    Jeden ze shořelých autobusů.
 

    O požáru autobusu pražské hromadné dopravy, který se stal dnes bych se normálně asi vůbec nezmiňoval, ale přesto dokázal upoutat mou pozornost. Bylo to tím, že před 14 dny plameny vyšlehly z jiného vozu Pražského dopravního podniku.

    Co se to tedy děje? Mají se Pražané bát cestovat autobusy? Kdo za celou věc může? Za první požár pravděpodobně může elektroinstalace, ve druhém případě je na vině jak se zdá, chyba motoru. Jedná se tedy o dvě případy, které mají na první pohled společné jen y plameny.

    V současné vypjaté mezinárodní situaci jistě mnohé čtenáře napadne, že se jedná o dílo teroristů. Pokud má snad někdo opravdu dojem, že jsou na tom teroristé tak špatně, že by se museli začít zajímat o české autobusy, pak bych tomu dotyčnému  doporučil aby si raději vzal nějaký aspirin a šel tu horečku vyležet.

    Lidé ale potřebují viníka, někoho na koho by si moli ukázat prstem a říct: "Tys to byl, ty můžeš za to, že shořely dva autobusy dohromady za deset melounů." Lidstvo zkrátka potřebuje někoho na kom by si potřebovalo vyjít vztek. A podle mého názoru jedna taková bytost existuje. Je ženského rodu a je to.... připravte si kameny.... NÁHODA. A teď vrhněte své kamení a utlučte ji. Ano, ač to zní neuvěřitelně, zdá se mi, že oba případy spolu vůbec nesouvisí, jediné co je spojuje je příslušnost k pražskému dopravnímu podniku. Kdyby se obě nehody staly dejme tomu v rozpětí dvou let, nic by se nestalo, ale právě již zmiňovaná náhoda může za to, že obě události od sebe dělily pouhé dvě neděle.