Prohlédněte si NHL10

Kvě 30, 2009    |    diskuse - místo pro vaše názory

  NHL10
    Podle traileru chystají v EA SPORTS hned několik novinek.
 

     Snad úplně každý, kdo se byť i na krátký okamžik kdy dotkl počítačové klávesnice něco zaslechl o tom, že existuje nějaká hra NHL. Od roku 93, kdy EA SPORTS vydala první pokus o simulaci hokeje uplynulo už hodně času. Škarohlídi přitom tvrdí, že se od té doby celá hra proměnila jen graficky. To ale nic nemění na tom, že každé další pokračování je hráčskou veřejností očekáváno s velkým napětím. Nejinak je tomu i teď. Hlad hráčů po NHL10 tak aspoň na chvíli zažene trailer, který EA SPORTS vydali.

     Co všechno by se mělo změnit? Podle traileru by měly významné změny doznat bitky mezi hráči, během kterých by mělo být víc taktických možností jak zasáhnout soupeře. Na videu to vypadá docela dobře, ale nedovedu si zatím představit jak se to bude ovládat aniž by si přitom člověk nepolámal prsty.

     Další významnou změnou bude, že se začne hrát mnohem víc u mantinelů - stejně jako v reálném hokeji bude i zde dostatek soubojů u hrazení. Až doteď jste mohli soupeře připíchnout na plexisklo a puk neškodně odjel podél mantinelu. Teď už ale bude jeho chování reálnější - hráči ho budou moct zašlapávat blíž k hrazení a vynutit si tak přerušení, nebo se ho budou naopak snažit vydolovat aby se pak elegantní otočkou zbavili soupeře a dostali se do vhodné pozice pro střelu. Zajímavě vypadá i možnost "přikopnutí" puku od mantinelu pro spoluhráče.

     Brankáři by měli chytat reálněji - budou odrážet puky, které jim budou od výstroje podivně odskakovat - bude jen na nich jestli je dokážou zkrotit nebo ne. Podle videa vypadají některé jejich zákroky opravdu reálně, stejně tak jako některá střelecká zakončení.

     Jak ale říká staré přísloví - Zajíci se počítají až po honu. Kdo by čekal, že hra bude úplně stejně dobrá jako jsou reklamní screenshoty, nebo game-trailery, ten by byl asi hodně zklamaný. Nechme se překvapit s jakými zbraněmi vletí NHL 10 na podzimní herní trh. Většinu hráčů zajímá hlavně to aby se hra zbavila arkádovosti, kterou si s sebou stále nese. Pořád existují téměř zaručené metody jak skórovat. Doufejme, že se jich NHL 10 zbaví. Já osobně se téhle nové hry už nemůžu dočkat.

NHL 10 game trailer / normální kvalita / bitrate 1024 kbps / rozlišení 640 x 360 / velikost 9,37 MB
NHL 10 game trailer / vysoká kvalita / bitrate 3134 kbps / rozlišení 1280 x 720 / velikost 25,4 MB

    Těšíte se na NHL10? Která novinka vás nejvíc zaujala? Co říkáte na nový video trailer ke hře? Napište nám co si o tom všem myslíte. Využijte k tomu tento diskusní panel.