Nový rok se blíží aneb malé bilancování

Pro 29, 2009

  Virus prasečí chřipky
    Do nového roku přeju všem čtenářům tohoto webu jen to nejlepší.
 

    Už pozítří dáme sbohem starému roku 2009 a přivítáme jeho mladšího sourozence. V tomhle období lidé většinou bilancují a hodnotí uplynulých 365 dní. Ani u našeho webu nebude žádná výjimka. Jaký tedy byl rok 2009 a co se dá očekávat od toho příštího? O tom je dnešní postřeh.

    Co se tady na webu během roku s číslovkou 09 na konci událo? Když se tak zpětně dívám tak si myslím, že toho bylo vcelku hodně, asi tou největší změnou byl kompletní redesign celého webu, který proběhl během května. Na stránkách se objevilo i s tím dnešním celkem 77 postřehů, tedy průměrně necelých 5 dní. Z toho 25, tedy 32% se týkalo sportu, 34%, tedy 26 postřehů bylo o vesmíru, 9 postřehů se věnovalo technickým tématům, 9 bylo o našem webu a dalších obecných tématech, 5 se točilo kolem počítačových her a 3 byly o lékařství.

    Zároveň se tento web "rozdělil" a dal vzniknout sesterskému webu, kterým se specializuje na vesmírná témata - diskusní fórum vesmir.thos.cz. Během roku 2010 se zároveň mnoho jednotlivých sekcí dočkalo rozšíření a vylepšení. Počet přidaných chemických látek se spočítat nedá, v současné době jich je na webu 305 a další průběžně přibývají, nově vznikla sekce fotbalových týmů, nebo her pro dlouhou chvíli. Změn by se dalo určitě najít ještě víc, tohle jsou ale ty nejvýznamnější.

    Významnou, i když na první pohled pro řadového návštěvníka neviditelnou změnou byla návštěvnost. Za rok 2009 totiž náš web navštívilo víc lidí než ve třech uplynulých ročnících dohromady! V roce 2006 sem přišlo celkem jen 213 návštěv, v roce 2007 to bylo 5 988 a vloni celých 25 958. Čísla za letošní rok ještě nejsou uzavřená, někdo sem přijde ještě během zbylých dnů, pár návštěv zaznamenáme i ve zbytku dnešního dne. K momentu kdy píšu tento postřeh jsme v roce 2009 dosáhli celkem 33 223 návštěv a za to patří Vám všem, kteří náš web pravidelně navštěvujete velký dík.

    A co nás čeká v roce 2010? V první řadě se můžete těšit na koňskou dávku informací ze sportu. Jak jste totiž rozhodli v poslední anketě, líbilo by se Vám kdybych pokračoval v denním hodnocení během mistrovství světa a olympiád, tedy stejný styl, kterým jsem zpracoval LOH 08 v Pekingu, nebo MS v hokeji 09. A proč jsem mluvil o koňské dávce? No uznejte sami, rok 2010 si pro nás přichystal hned tři velké sportovní události - topu první je zimní olympiáda ve Vancouveru, následuje mistrovství světa v hokeji a celý sportovní maraton uzavře fotbalové mistrovství v JAR. Když se to vezme kolem a kolem, může z těchto tří balíků vyjít okolo 60 postřehů, což je číslo, ze kterého až trochu běhá mráz po zádech. Jedinou pozitivní věcí jsou časové odchylky. Dvě ze tří akcí se totiž konají v našem časovém pásmu, takže spánkový režim se příliš nenabourá. Na druhou stranu si myslím, že devítihodinový časový posun z Vancouveru si to vybere i s úroky.

    I v roce 2010 se Vám budeme snažit přinášet to nejzajímavější z celého světa a budeme usilovat o to aby byl pro Vás web ještě zajímavější a abyste tady našli všechno, co hledáte.

     Co říkáte na změny, které se tu letos udály? Těšíte se na sportovní příděl v roce 2010? Chodíte na náš web pravidelně? Co se Vám tu líbí a co byste naopak rádi změnili? Napište nám o tom! Pro své názory a dotazy využijte tento diskusní panel.