19. den fotbalového MS - Pyrenejské derby rozhodl jediný gól

Gól Davida Villy
    David Villa střílí jediný gól zápasu proti Portugalsku.

Po dnešku už známe složení čtvrtfinálových dvojic. Postupující dnes doplnily dva týmy, takže už víme ,kdo se s kým střetne. Teď si na dva dny od fotbalu odpočineme, ale i v době klidu tu budou denně aktuální postřehy. Ale to je ještě daleko. Vzhůru na poslední osmifinálové duely.

Paraguay - Japonsko 0:0 (0:0) - na penalty 5:3
    Předchozí osmifinále diváky namlsala - k vidění bylo hodně gólů a tak tenhle zápas nebyl zrovna nejatraktivnější. Naplno se projevila očekávání odborníků, kteří už po základních skupinách tvrdili, že právě tenhle zápas bude ze všech osmifinálových ten nejvyrovnanější. A taky byl. Tedy, pokud by byl jen vyrovnaný, bylo by dobře, jenže on byl i nudný. Šancí bylo pramálo a brankáři mnoho práce neměli. Když rozuzlení nepřineslo ani prodloužení, musely rozhodnout až pokutové kopy. V nich se stal nešťastným hrdinou japonský brankář Kawašima, který si při penaltách nevedl vůbec dobře. Jihoameričané díky výhře 5:3 postoupili do čtvrtfinále a mají pořádný důvod k oslavám - je to vůbec poprvé v historii jejich státu.

Španělsko - Portugalsko 1:0 (0:0)
    Tenhle zápas už pobral fotbalové krásy víc než ten předchozí, ale skóre jako kdyby si to odmítalo uvědomit. Oba týmy měly vcelku hodně příležitostí, ovšem kulatý nesmysl jménem Jabulani si cestu mezi tři tyče dlouho nemohl najít. Svůj podíl na tom měli i oba brankáři, kteří předváděli opravdu výstavní zákroky. Portugalci tak doplatili na Villovu důraznost, díky které šlo Španělsko v 63. minutě do vedení 1:0. Tenhle gól Portugalce zlomil a do konce zápasu se už na kloudnou akci nezmohli. Zklamala i největší hvězda týmu - Cristiano Ronaldo byl prakticky neviditelný. Ale asi je tenhle výsledek spravedlivý. Portugalci totiž kromě kanonády proti KLDR na MS nepředvedli nic úžasného a tenhle duel navíc proti jejich odvěkému rivalovi to odhalil v plné nahotě.

Postupový pavouk

Jaký máte názor na průběh mistrovství světa v JAR? Kdo ho vyhraje? Napište nám co si o tom všem myslíte. Využijte k tomu tento diskusní panel.