Druhé setkání Czech National Teamu ve Štokách

Zář 28, 2008

  CNT je největší český tým zabývajcí se distribuovanými výpočty
    Členové Czech National Teamu si dali o víkendu dostaveníčko ve Štokách u Jihlavy.
 

    Po našem prvním setkání, které se ve Štokách uskutečnilo během června jsem zaznamenal samé pozitivní ohlasy a tak jsem po dohodě s ostatními členy týmu začal zajišťovat ubytování i na druhý, podzimní sraz. Volba nakonec rozhodla, že se druhé setkání největšího českého týmu na poli distribuovaných výpočtů odbude ve Štokách o víkendu  27. a 28. září.

     V kempu naštěstí měli volno a tak nic nebránilo aby účastníci srazu začali dorážet. Když jsme se na "místo činu dostal, byli už na místě kluci z Ostravska, tedy Vkliber a Meharts i s Kyongem a Hadrou, který na sraz dorazil coby externí pozorovatel z týmu Space family. Chvilku jsme seděli venku a o zábavu se staralo hlavně Brušperské duo Vkliber - Meharts, které všechny bavilo svými historkami.Jejich vzpomínky na telefon, který po dobití ukazoval, že kredit je -147 Kč, nebo historka o modemu, který byl sice strašně výhodný, ale uměl buďto jenom volat nebo být na internetu rozesmály všechny přítomné. Během chvilky dorazil až ze Sokolova Pepino65, ,který v Praze nabral druhého Pepina a Zelvusku. netrvalo dlouho a do kempu přijel i leader celého týmu - Forest s Tatikem. Chviličku jsme poseděli a už se nasedalo do aut, protože nás čekal nabitý program. Štrůdl tří aut se vydal na cestu do Jihlavy a je skoro zázrak, že se nám kvůli silnému provozu a mojí nekvalitní práci navigátora podařilo udržet pohromadě a společně se dostat do ZOO. V ní se největší oblibě těšila hlavně skluzavka v dětském koutku, kterou jsme na několik minut obsadili. Než jsme prošli celou zahradu, začalo nám kručet v břiše a proto jsme vyrazili do města na jídlo. Prázdné žaludky jsme se rozhodli naplnit v Dělnickém domě, kde se řidiči zaradovali, že mají k dispozici točené nealkoholické pivo. Po jídle se všichni odebrali k nám do studia, kde začala první debata. No všichni... to zase ne. Meharts potřeboval k bankomatu a tak se k nám připojil později. Ve studiu Forest nastínil pro nováčky to co jsme my od minulého srazu věděli. Z Czech National Teamu se stalo občanské sdružení. Následoval výčet výhod, které to bude mít (od vyřešení práv na doménu, přes získávání sponzorských darů a grantů až po slevy na reklamní předměty). K tématu se všichni vyjádřili a po delší debatě a obhlídce studia (během které jsem byl pochválen za nonstop provoz počítačů) jsme se odebrali zpátky do Štoků.

Přečtěte si všechny články o systému BOINC

     Kvůli klesající rtuti teploměru jsme už radši vzali zavděk teplem místní jídelny, kde také proběhlo první zasedání výkonného výboru a dozorčí rady nového sdružení spojené s volbou členů. Když byly tyhle formality za námi, srazili jsme dva stoly k sobě a začali znovu nezávazně diskutovat. Byl večer a tak přesně podle ohlášení dorazili i další "externí členové" Czech National Teamu - Jasoň a Drsoň. Jejich příchod a následné vtípky způsobily další zlepšení již tak dobré nálady. Doslova komediální nádech dostalo celé představení při objednávání večeře. Chudák Forest si z jídelního lístku nevědomky vybíral samá jídla, kde jsou játra. Servírka se ho vždy se smíchem zeptala, jestli si z ní dělá srandu, že játra nemá. Na něčí poznámku, že to má teda docela špatný když nemá játra raději nereagovala. Forest si nakonec jídlo vybral, bylo to tuším na sedmý pokus a zvolil si jakousi masovou směs. Další pro blém nastal při jeho výběru přílohy. "Chtěl bych bramboráčky" vznesl náš leader svůj požadavek. "No, ty nejsou", reagovala smíchy se skoro dusící servírka. Na jeho odpověď "Neříkejte mi, že do nich dáváte taky játra", už celý stůl explodoval smíchy. Přes problematické objednávání nakonec každý dostal to co chtěl i když občas se muselo jídlo mezi stoly prohazovat. Co ale nikdo nepochopí je to, jak se podařilo druhému Pepinovi shodit svůj talíř s pálivou topinkou až pod druhý stůl. Technicky jsme to promýšleli a došli jsme k názoru, že je to neproveditelné, leč střepy na podlaze dokazovaly, že se to dá. Po jídle se celá ekipa společně přesunula do centra městysu, kde hledala místní hospodu. V této chvíli jsme se od zbytku oddělil a vydal se na asi 4kilometrovou zdravotní procházku podél neosvětlené silnice směrem na Jihlavu.

     Když jsem se doma vyspal, vyrazil jsem na MHD abych mohl kluky ještě před odjezdem navštívit. Měl jsem dorazit na osmou, ale bus mi ujel, takže jsem na místo došel asi o půl hodiny později. To už byli Jasoň s Drsoněm pryč a zbytek se protahoval před chatkou. podle vyprávění nebylo večera v noci v hospodě o zábavu nouze a někteří proto ještě ráno vypadali docela "použitě". Na nohy ale všechny postavila míchaná vajíčka s cibulí, které jsme si ještě večer objednali. Následovala ještě debata o tom jak mají kluci v Brušperku zacházet se svým novým domácím kulečníkem aby jim nepropadl skrz strop do spodního patra a už se to všechno začalo balit k odjezdu. Venku už hezky svítilo sluníčko a tak jsme se ještě před odjezdem smáli historkám Zelvusky a Mehartse ohledně různých hesel na počítačích a úskalích, která přináší jejich časté měnění. Poledne se ale blížilo a tak jsme se rozloučili a naskládali se do aut. Já měl to štěstí, že mě do Jihlavy vzal Forest, který nás se Zelvuskou vysadil u místního autobusového nádraží. Naposled jsme si potřásli rukama a vydali se každý svou cestou.

     Odpoledne jsme pak na fóru zjistil, že všichni dorazili bez problémů domů. I když se to možná z tohohle článku nezdá tak na srazu se toho probralo opravdu hodně a byly to vskutku důležité věci. Všichni přítomní navíc říkali, že by se měl sraz rozhodně příští rok opakovat, takže to vypadá, že na přelomu března a dubna to bude zase ve štockém autokempu pořádně žít. "starost" nám dělá jen počet členů. Oproti prvnímu srazu totiž dorazil dvojnásobek lidí. Pokud by tento nárůst trval, začali ostatní uvažovat o tom, že si na sraz povezou vlastní bečku s chlazením a pro potřeby schůzování opustíme jídelnu a přesuneme se do společenské místnosti.

     Počítáte taky pro BOINC? Jaký projekt je Váš nejoblíbenější a proč? Nebo Vás ohledně BOINCu, nebo Czech National Teamu něco zajímá? Pro své názory a dotazy využijte tento diskusní panel.