18. den fotbalového MS - Nizozemci sbalili Slovákům kufry

Čer 28, 2009

  Nizozemská radost
    Nizozemci slaví gól Arjena Robbena, kterým šli do vedení 1:0.
 

    Dnešním dnem se souboje v osmifinále překulily do své druhé poloviny. Stejně jako v minulých dnech i dnes jsme viděli dva zápasy, ve kterých padalo hodně gólů. Celkem jich bylo 7, což je po chudých účtech ze základních skupin určitě vítané zpestření.

Nizozemsko - Slovensko 2:1 (1:0)
    Asi jsem nebyl sám, kdo se na tenhle zápas těšil. Slováci se předvedli v dobrém světle proti Itálii, kde hráli aktivní a útočný fotbal a nezalekli se soupeřů se zvučným jménem. Naopak Nizozemci hráli takový podivný fotbal. Ano, body sbírali jako na běžícím páse, nicméně vždycky zapnuli jen na chvilku. Zbytek zápasu si mohli dovolit odchodit ve vycházkovém tempu, protože měli nahráno. Dnenší duel se ale vyvíjel trochu jinak. Slováci byli zakřiknutí a do šancí se dostávali jen těžko. Toho pochopitelně využili Nizozemci, kteří šli zásluhou Robbena už v 18. minutě do vedení. Šance měli hráči ze země větrných mlýnů hodně, jenže většinu střeleckých pokusů zlikvidoval slovenský brankář Mucha, který byl podle mého názoru nejlepším hráčem na hřišti. Jenže v 84. minutě nestačil na Sneijderovu střelu do odkryté branky a Nizozemí šlo do dvoubrankového trháku. Pouze kosmetickou úpravu skóre vyřešila proměněná penalta v podání Róberta Vitteka. Ihned po jejím proměnění odpískal sudí konec. Nizozemci jdou dál, Slováci balí kufry. I tak se ale nemají za co stydět. Po úvodním propadáku s Novým Zélandem asi nikdo nevěřil kam až se můžou dostat.

Přečtěte si všechny články o mistrovství světa ve fotbale 2010

Brazílie - Chile 3:0 (2:0)
    Pravidelní diváci si už určitě všimli, že Brazílie na tomhle mistrovství hraje jinak než dřív. Nejsou to ti známí tanečníci samby - spíše fotbaloví dělníci. Dřív hrávali Brazilci na maximum, teď hrají jen na to, co jim stačí.Zápas proti Chile nebyl výjimkou. Favorit ho odehrál na půl plynu, přesto to na Chilany stačilo. Ti nebyli prakticky po celý zápas nebezpeční. Vymysleli jen pár střeleckých pokusů, které ovšem Júlio César v pohodě zlikvidoval. Hra Chilanů byla bez koncepce a zmatená. Brazilci měli utkání po celých 90 minut ve svých rukou a i když se nikam extra nehnali, každou chvíli vymysleli zajímavou brankovou příležitost. To jim proti Chile stačilo a i když na půl plynu, dosáhli poměrně výrazného vítězství. Však se také ve druhé půli zapojili do hry hráči, kteří by jinak seděli na střídačce. Dostali šancí jen díky dobrému náskoku. Ale při vší úctě k Chilanům, takhle slabý tým už Kanárky čekat nebude. Ve čtvrtfinále totiž narazí na Nizozemce.

Postupový pavouk

    Jaký máte názor na průběh mistrovství světa v JAR? Kdo ho vyhraje? Napište nám co si o tom všem myslíte. Využijte k tomu tento diskusní panel.