Rekordní videa z Youtube

Čvc 27, 2008

  Ze serveru YouTube se stal celosvětový fenomén
    Ze serveru Youtube.com se stal celosvětový fenomén.
 

     K napsání tohohle postřehu jsem se dostal jak už to tak bývá prakticky náhodou. Nudil jsem se a chtěl jsem si pustit na youtube nějakou písničku. Tuším, že to bylo I don't want to miss a thing od Aerosmith. Najednou mě ale zarazilo, že má neuvěřitelných 17 000 000 spuštění. Nedalo mi to a začal jsem pátrat po dalších rekordních videí z různých kategorií. Nakonec z toho vznikl tenhle zajímavý slepenec. Běžná videa se k těmhle číslům nikdy nemají šanci dostat. Jen pro srovnání. Moje nejsledovanější video má 43 000 shlédnutí. Pokud se tedy některé z videí dočká toho, že je vítězem některé kategorie, znamená to jasný signál pro jeho tvůrce: Odvedli jste vynikající práci, která lidi zaujala.A to přeci jde, ne?

    Jen detail: Uvedená čísla jsou aktuální pouze ve chvíli, kdy tenhle postřeh píšu. Za pár minut, hodin, dní, týdnů, měsíců či let budou ještě mnohem vyšší, berte je proto s rezervou. A teď už pojďme na předávání Youtube Oscarů.

NEJSLEDOVANĚJŠÍ VIDEO

Avril Lavigne - Girlfriend
Shlédnutí: 94 127 490
Přiznám se, že jsem čekal, že nejsledovanější bude nějaký videoklip, ale že to bude zrovna Avril a že se počet shlédnutí bude blížit ke sto milionům, to jsem opravdu nečekal. Písnička s chytlavou melodií tedy vládne v královské disciplíně na youtube. Jen pro zajímavost. Video se na youtube objevilo 27.2.2007. V průměru si ho každý den spustilo kolem 182 000 lidí, tedy asi 126 za minutu!

NEJLÉPE HODNOCENÉ VIDEO

Discovery Channel: I Love the World
Hodnocení: Po 8 267 hodnoceních má 5 hvězd
Propagační video známého přírodovědného kanálu Discovery Channel se lidem asi opravdu líbí. I po více než osmi tisících hlasování si totiž udržuje maximální možný rating - pět hvězdiček.

NEJOBLÍBENĚJŠÍ VIDEO

Evolution of Dance
Označeno jako Favourited: 514 953 krát
Druhé nejsledovanější video si zasloužilo alespoň tohle ocenění. Tím, že si uživatel zařadí video do své osobní složky Favourited, má k němu okamžitý přístup a může si ho kdykoliv pustit. Protože každý si může video přidat do oblíbených jenom jednou, je tohle číslo naprosto přesně vypovídající o jeho popularitě. Více než půl milionu lidí ho má jako oblíbené.

NEJKOMENTOVANĚJŠÍ VIDEO

Macedonia is Greece
Komentářů: 419 986
Video ve kterém se autor zamýšlí nad propojením Makedonie a Řecka asi diváky zaujalo natolik, že k němu psali komentáře jako diví. Nakonec je komentářů skoro půl milionu, což je zhruba jeden příspěvek za dvě minuty!

    Co Vy a Youtube? Nahráváte sami videa nebo si je radši jen pouštíte? Co vás na youtube nejvíc baví? Nebo co byste nejraději vylepšili?  Napište nám!  Pro své názory a dotazy využijte tento diskusní panel.