Začíná nová éra českého fotbalu? Kéž by!

Čer 27, 2009

  Ivan Hašek se stal novým předsedou ČMFS
    Novým předsedou ČMFS se stal Ivan Hašek - člověk, který by chtěl v českém fotbale prosadit změny.
 

     Poslední roky to s českým fotbalem nebylo vůbec dobré. Nejen korupční aféra, ale i "temné pozadí" fotbalového svazu postupně způsobilo, že Češi přestali fotbalu věřit. Svůj díl viny na tom nesla i reprezentace, která svými nepřesvědčivými výkony a bujarými oslavami ještě snížila kredit českého fotbalu. Tomu by ale snad měl být konec.

     Dnes totiž na 12. valné hromadě Českomoravského fotbalového svazu dali delegáti jasným způsobem najevo, že už si nepřejí pokračovat v zajetých kolejích a žádají změnu. Jejím zosobněním se stal bývalý hráč a známý trenér Ivan Hašek. Ten nakonec svého protikandidáta Luďka Vinše porazil v počtu hlasů na celé čáře v poměru 167:32. Hašek navíc delegátům řekl, že pokud opravdu chtějí změnu, měli by do dalších pozic zvolit kandidáty, kterým sám nový předseda věří nejvíc. Jen tak je prý možné prosadit změny, které český fotbal nutně potřebuje. A delegáti asi opravdu změnu chtěli. Místopředsedou za Čechy se stal Jindřich Rajchl, stejnou funkci na Moravě bude vykonávat Dalibor Kučera, ligu bude mít na starosti Miroslav Kříž. Předsedou řídící komise pro Čechy zvolili delegáti Rostislava Votíka. Členy výkonného výboru za ligové kluby byli zvoleni Dušan Svoboda, Petr Doležal a Karel Poborský... Takhle bysme mohli pokračovat ještě hodně dlouho. Abych to ale zkrátil - Haškův tým vyhrál volby na celé čáře a český fotbal se tak může těšit na změny, po kterých nahlas volá už několik let.

     Před novým předsedou stojí několik přetěžkých úkolů - reprezentace je v krizi, nemá trenéra a kvalifikace na MS v jižní Africe příští rok se nám vzdaluje. Lidé fotbalu nevěří, považují ho za prolezlý korupcí, kamarádíčkováním, špinavými kšefty a někteří mu přisuzují i mafiánské pozadí. Hašek ale věří, že se reprezentace dokáže zvednout a na největší fotbalovou událost tohoto čtyřletého období se propracuje. Dokonce má už vybraného ideálního trenéra, kterým by měl být Karel Jarolím. Mnohem těžší úkol ale před ním stojí v oblasti znovuvydobytí dobrého jména českého fotbalu, který má mezi lidmi pošramocenou pověst. I když před čtyřmi lety odstoupil z pozice předsedy Vlastimil Košťál, který byl podle mnohých strůjcem problémů, a na jeho místě ho nahradil František Morý, problémy přetrvávaly. Není snad nutné dodávat, že za to mohl znovu Košťál, který ač pouze jako místopředseda, stále tahal za nitky v pozadí. Dnešní valná hromada ale ukázala, že český fotbal potřebuje změnu - Hašek dostal šanci, navíc má kolem sebe tým lidí, který si přál. Stará garnuitura prohrála na celé čáře. Doufejme, že nové uspořádání s sebou přinese zlepšení zatuchlého ovzduší v českém fotbale.

    Myslíte si, že Ivan Hašek dokáže prosadit změny, které plánuje? Jak je na tom podle vás český fotrbal v současné době? Dokáže se ještě reprezentace kvalifikovat na MS 2010? Napište nám co si o tom všem myslíte. Využijte k tomu tento diskusní panel.