15. den ZOH - Záhrobská získala pro ČR už šestou medaili!

Šárka Záhrobská
    Šárka Záhrobská v cíli druhého kola závodu slalomářek

I když se tomu skoro nechce věřit, konec olympiády se blíží mílovými kroky. Ještě než ale posvátný oheň pohasne, můžeme stále držet palce českým reprezentantům. A právě Šárka Záhrobská dostála do ní vkládaným očekáváním a ve slalomu žen vybojovala fantastický bronz.

Alpské lyžování    Alpské lyžování

Česká republika nemá velehory jako třeba Rakousko, Německo, či Švýcarsko, přesto bereme ze závodu v alpském lyžování medaili! Šárka Záhrobská vybojovala z ženském slalomu fantastické třetí místo. Po prvním kole byla sice druhá, ovšem ve druhé části se kvalita tratě velmi zhoršila, takže výsledný bronz má pro nás vlastně cenu zlata. Zlato si odnáší Němka Maria Rieschová, stříbro Rakušanka Marlies Schildová.

Biatlon    Biatlon

Norové vyhráli biatlonistickou štafetu na 4x7,5 kilometru. Poslední závodník z jejich čtveřice jejich Ole Einar Björndalen díky tomu vybojoval šestou zlatou a dohromady jedenáctou olympijskou medaili v kariéře! To ho ve výsledku vyneslo na druhé místo historických tabulek všech zimních olympioniků. Druzí dojeli Rakušané, třetí finišovali Rusové. České kvarteto Jaroslav Soukup, Zdeněk Vítek, Roman Dostál a Michal Šlesingr bylo sice po dvou závodnících na čtvrtém místě, ovšem ve druhé polovině část se propadlo až na sedmé místo.

Paralelní slalom    Paralelní slalom

Olympijské zlato z paralelního obřím slalomu snowboardistek vyhrála Nicolien Sauerbreijová z Nizozemska. Závodnice porazila Rusku Jekatěrinu Iljuchinovou, bronz má mistryně světa Marion Kreinerová z Rakouska. Češka Zuzana Doležalová-Vojtěchová nepostoupila ani do osmifinále. V úvodní kvalifikaci obsadila až 22. místo a skončila tak šest míst za postupovou linií.

Lední hokej    Lední hokej

Neskutečný útočný uragán předvedli v semifinále hokejisté USA proti Finsku. Ti už po 13. minutách vedli nad týmem Suomi 6:0! Američanům rychle nashromážděný náskok stačil a nakonec postoupili do finále po výhře 6:1.

Parádní podívanou přinesl i souboj favorizované Kanady se Slovenskem. Naši východní sousedé dlouho favorita drželi pod krkem. Prohrávali sice o tři branky, přesto dokázali dvakrát skórovat a v závěru měl favorit asi hodně velký strach aby své vedení udržel. Kanada nakonec po vydržené výhře 3:2 postoupila do finále, kde na ni čekají Spojené státy. Na Slováky naopak čeká Finsko v souboji o třetí místo.

Boby    Boby

Po polovině soutěže je čtyřbob Iva Danileviče na průběžném třináctém místě. O tři příčky za ním je po dvou jízdách posádka pilota Jana Vrby. Ke zlatu mají zatím velmi blízko Američané okolo pilota Stevena Holcomba, kteří zajeli jako jediní ze startovního pole čas pod 52 sekund v obou kolech a vždy vylepšili rekord dráhy.

Shorttrack    Shorttrack

Kanadští rychlobruslaři na krátké dráze vybojovali během jediné hodiny dvě zlaté olympijské medaile. Nejprve Charles Hamelin vyhrál závod na 500 metrů a vzápětí byl členem vítězné štafety na 5 000 metrů. V individuálním závodě domácí závodník ustál i tvrdý souboj v poslední zatáčce, po kterém byl z druhého místa diskvalifikován Američan Apolo Anton Ohno.

Wang Meng z Číny vyhrála už třetí zlatou medaili z Vancouveru. Po pětistovce a štafetě tentokrát triumfovala na trati 1000 metrů. Druhé místo ve vyrovnaném finiši vybojovala Američanka Katherine Reutterová.

Sledujete ZOH 2010 ve Vancouveru? Co říkáte na výkony a šance českých sportovců? A co ten časový posun, jak se s ním vyrovnáváte?  Napište nám o svých názorech! Pro své názory a dotazy využijte tento diskusní panel.