16. den fotbalového MS - Historický moment pro Uruguay a Ghanu

Čer 26, 2009

  Uruguajská radost
    Radost hráčů Urugaje z gólového úspěchu.
 

    Je to tu! Dnešním dnem začíná pro mnohé fanoušky to pravé mistrovství. Úvodních čtrnáct dní sloužilo vlastně jen k tomu aby se oddělila zrna od plev. Teď už týmy nemůžou hrát na to, že jim bude stačit remíza. Kdo prohraje, jede domů - začíná závěrečná fáze mistrovství světa ,kde jde skutečně o všechno. Začíná vyřazovací fáze!

Uruguay - Korea 2:1 (1:0)
    Souboje v play-off zahájil tento duel a a můžeme směle říct, že diváky nezklamal. přinesl totiž všechno, co člověk o d zápasu o všechno očekává. Hra byla plná šancí, zvratů a nečekaných momentů. Opravdu se bylo na co dívat a hráči nás fotbalem bavili. Do vedení šli už v osmé minutě do vedení Jihoameričané. Hrubku brankáře Čung Song-rjonga potrestal pohotovou střelou z obtížného úhlu Suárez. Pak se Uruguay trochu stáhla a čekala co Korejci vymyslí. Ti nakonec v 68. minutě vykoumali vyrovnávací branku, kterou vstřelil I Čong-jong. Korejci se z nabyté remízy ale netěšili dlouho. Už v 80. minutě nabil Suárez znovu ostré náboje a vystřelil pro svou zemi postupový gól. Ve zbytku zápasu si Jihoameričané hráli s Koreou jako kočka s myší.Když rozhodčí odpískal konec, vybouchala jihoamerická radost. Paraguay postupuje do čtvrtfinále MS po dlouhých 40 letech!

Přečtěte si všechny články o mistrovství světa ve fotbale 2010

USA - Ghana 1:2 po prodloužení (0:1 - 1:1)
    Kdo čekal, že jediný zástupce černého kontinentu bude v útoku neškodný ten se mýlil. Je sice pravda, že Ghana dala v základní skupině jen dvě branky a to ještě obě z pokutových kopů,nicméně v osmifinálovém zápase se ujala vedení už v 5. minutě, kdy Boateng přesnou ranou z hranice vápna propálil brankáře Howarda. Američany trápila stejná bolest jako ve skupině.  nadějně vypracované šance končily neproměněné. A byla to pro Američany velká škoda. Jednu část zápasu byli aktivnější, ale gól jim tam ne a ne spadnout. Teprve až když v 53. minutě fauloval Jonathan Mensah aktivního Dempseyho otevřela se pro USA šance skórovat z penalty. Nabídnutou šanci využil Donovan a vyrovnáním povzbuzená Amerika se snažila o další branky.Gólman Kingson byl ale proti. Gól už nepadl ani na jedné straně a tak přišlo poprvé na MS na řadu prodloužení v něm Ghaňané udeřili už po třech minutách Prosmýknuvší se Gyan prostřelil Howarda a poslal Ghanu do vedení. A protože v dalších minutách už branka nepadla, slavila Ghana postup do čtvrtfinále MS vůbec poprvé ve své historii.

Postupový pavouk

    Jaký máte názor na průběh mistrovství světa v JAR? Kdo ho vyhraje? Napište nám co si o tom všem myslíte. Využijte k tomu tento diskusní panel.