Hokejové MS - 3. den - Slováci mají kliku!

Dub 26, 2009

  Oleg Antoněnko skóruje
    Slovenští hokejisté podruhé na mistrovství utekli hrobníkovi z lopaty. Na fotografii proměňuje Bělorus Oleg Antoněnko rozhodující nájezd.
 

    Třetí den hokejového mistrovství s sebou přinesl také čtyři zajímavé zápasy. Každý z týmů se už ve Švýcarsku jednou předvedl a proto měli všichni o motivaci postaráno. Vítězové chtěli v nasazené sérii pokračovat, poražení se chtěli poprat o své první body.

    Slovensko - Bělorusko 1:2 sn
    Kdyby se udělovala cena pro největšího klikaře mistrovství, tak to vypadá, že jasným adeptem na její zisk by byli hokejisté Slovenska. V zápase s Maďary urvali výhru až 13 sekund před koncem a ani v duelu s Bělorusy na tom nebyli o mnoho lépe. Je ovšem nutné přiznat, že to měli hodně těžké - Bělorusko vsadilo všechno na neprostupnou obranu středního pásma. Když se k tomu přidal výborně chytající gólman Mezin, byl z toho pro Slováky hodně velký problém. Po gólu Běloruska ze druhé třetiny navíc Slováci upadli do letargie, která jejich soupeře naopak ještě víc vybudila. Ale jak jsem už řekl - Slováci mají zkrátka kliku. Necelé tři minuty před koncem se jim totiž podařilo dát vyrovnávací gól. Dneska ale hokejový bůh ukázal, že není nespravedlivý a v celém zápase aktivnějším Bělorusům poslal aspoň bonusový gól za výhru na samostatné nájezdy.

    Švýcarsko - Německo 3:2 pp
    Souboj regionálních rivalů byl pro pořádající zemi větším oříškem než se před úvodním buly mohlo zdát. Houževnatí Němci se rychle otřepali z pěti gólů od Ruska a nehodlali se vzdát bez boje. Na Švýcarech bylo, stejně jako v minulém zápase proti Francii, vidět, že jim domácí prostředí spíš svazuje ruce. Švýcarská hra postrádala výbušnost, tvrdost i aktivitu, tedy vlastnosti pro ni tolik typické. Naopak Němci měli o motivaci postaráno - po prohře s Ruskem už nechtěli podruhé zaváhat. Až nečekaně vyrovnaný duel rozhodl v prodloužení domácí zkušený harcovník Mark Streit.

Přečtěte si všechny články o mistrovství světa v ledním hokeji 2009

    Kanada - Maďarsko 9:0
    Zatímco ve svém prvním vystoupení na MS sahali maďarští hokejisté po senzačním bodu proti Slovákům, dneska přineslo jejich vystoupení největší gólový nášup celého šampionátu. Velký vliv na téměř debaklovém výsledku měl hlavně silný nástup Kanaďanů, tedy přesně to, co se Slovákům nepodařilo. Na Maďarech bylo vidět, že je utkání se Slováky stálo opravdu hodně sil a navíc je v souboji s Kanadou opustilo i brankářské štěstí - hrdina prvního zápasu - gólman Levente Szuper dnes musel být vystřídán náhradníkem Hetenyiim. Z Kanaďanů o sobě dával Martin St. Louis, který ke svému hattricku přidal i jednu asistenci. Nechci být jedovatý, ale myslím si, že se Slovákům asi už teď třesou kolena. Vzájemný souboj našich východních sousedů s reprezentanty země, která dala světu hokej je v plánu na úterý a jak to tak vypadá, bude to asi hodně zajímavá podívaná.

    Rusko - Francie 7:2
    I ve druhém večerním duelu se roztrhl brankový pytel, ze kterého se nakonec na bernský  led vysypalo devět kousků. Francie, která byla nažhavená z prvního kola, kdy dlouho trápila Švýcary ale dostala ledovou sprchu hned na začátku zápasu. Po pouhých 83 sekundách hry se do střelecké listiny zapsal Radulov, kterého do první sirény ještě napodobil Zaripov,Pěrežogin, Těreščenko a ještě jednou sám Radulov. Francie se sice snažila vzdorovat a gólem Hecquefeuilleho korigovat na 4:1, přesto bylo všem jasné, že Rusové mají utkání ve své režii. Sborná nakonec i ve svém druhém vystoupení dokázala zvítězit rozdílem pěti gólů a z její, především ofenzivní, hry jde zatím přímo strach. Francii čeká rozhodující zápas v úterý, kdy se střetne s Německem - pokud se jim podaří zvítězit, zahrají si v osmifinálové skupině.

    Jaký máte názor na průběh mistrovství světa ve Švýcarsku? Jak dopadnou naši reprezentanti? Napište nám co si o tom všem myslíte. Využijte k tomu tento diskusní panel.

Fotografie pochází ze zpravodajského portálu Sport.cz