14. den ZOH - Churavý atakoval medaili

Úno 26, 2010

Pavel Churavý
    Pavel Churavý má radost z výkonu ve skokanské části.

V posledních dnech se začínají úspěchy českých reprezentantů množit a rostou jakou houby po dešti. Ne vždycky to ale jak se říká zacinká.Stejně tomu bylo i 14 olympijský den, kdy měl k medaili velmi blízko sdruženář Pavel Churavý.

Alpské lyžování    Alpské lyžování

Vítězkou obřího slalomu se nečekaně stala Viktoria Rebensburgová z Německa. Odložené 2. kolo ji zastihlo ve vynikající formě a stříbro brala Slovinka Tina Mazeová. Až bronz zbyl na Rakušanku Elizabeth Görglovou, tedy na vedoucí ženu po 1. kole. Šárka Záhrobská se kvůli koncentraci na slalom rozhodla do 2. kola nenastoupit.

Běh na lyžích    Běh na lyžích

Marit Björgenová byude určitě na Vancouver vzpomínat v dobrém. Veze si odsud už třetí zlatou medaili. Norské běžkyně na lyžích dneska vyhrály štafetu na 4x5 kilometrů. Druhé dojely Němky, třetí skončily Finky.

Lední hokej    Lední hokej

Finky porazily v souboji o bronz regionálního rivala ze Švédska 3:2 v prodloužení - hlavně díky trefě Karoliiny Rantamäkiové z 63. minuty.

I ve finále se hrálo derby. Kanadské hokejistky vyhrály potřetí za sebou olympijský turnaj. Ve finále porazily  USA 2:0 díky dvěma gólům teprve osmnáctileté útočnice Marie-Philip Poulinové.

Severská kombinace    Severská kombinace

Pavel Churavý obsadil v závodě na velkém můstku pátou příčku. Zlato bere Američan Bill Demong. Druhé místo obsadil další Američan Johnny Spillane a pro bronz si doběhl vítěz skokanské části Bernhard Gruber z Rakouska. Tomu také v podstatě jako jedinému z celého startovního pole vyšel při skoku vítr, ovšem do běžecké části jeho náskok 34 sekund nestačil.

Akrobatické lyžování    Akrobatické lyžování

Běloruský reprezentant Alexej Grišin vyhrál závod akrobatických skokanů, i když druhý Američan Jeret Peterson jako jediný předvedl úspěšně trojné salto s pěti vruty, tedy zlatý skok Aleše Valenty. Bronz získal Číňan Liou Čung-čching.

Sledujete ZOH 2010 ve Vancouveru? Co říkáte na výkony a šance českých sportovců? A co ten časový posun, jak se s ním vyrovnáváte?  Napište nám o svých názorech! Pro své názory a dotazy využijte tento diskusní panel.