dugi.xf.czPostřehy › "Božský Jarda" je zpátky v reprezentaci

"Božský Jarda" je zpátky v reprezentaci

Led 26, 2009

  Jaromír Jágr
    Jaromír Jágr po dlouhé pauze znovu obleče reprezentační dres!
 

     Když nad svou hlavu zvedl Jaromír Jágr pohár pro mistra světa bylo zrovna 15. května 2005 něco po desáté večer a český národ slavil. Jágr si poradil se zákeřným faulem, při kterém mu německý obránce zlomil kůstky na levém malíčku a i přesto se dokázal vrátit. V tehdejší době kauza "malíček" překonala veškeré domácí i zahraniční politické události - český národ zachvátila vlna laického zájmu o ortopedii, která se dá srovnat snad jen se začátkem vysílání první řady Nemocnice na kraji města. A což teprve když Jágrovi začal speciální tým vymýšlet ortézu. V těchto dnech se Češi zase začali věnovat zpracování plastických hmot. Bylo přeci potřeba vědět, že bandáž rozhodně nemůže být z polyakrylátu, protože by se v ní potila ruka a polykarbonát nepřipadal v úvahu kvůli své nepoddajnosti.  Jágr se přesto vrátil na led a i díky jeho výkonu se Češi stali ve Vídni mistry světa pro rok 2005.

     Jágr si pak ještě střihnul zimní olympiádu v Turíně, odkud dovezl bronzové medaile, ale pak dal reprezentaci vale. Prý proto aby uvolnil místo mladším a aby se mohl plně soustředit na svoje výkony v NHL. Pak přišel jeho odchod do ruského Omsku a zdálo se, že reprezentace už pro něj navždy skončila.

     Jenže jak se říká Times, they are a changin', tedy časy se mění. Nemění se ale jen časy, ale i trenéři - konkrétně českou reprezentační střídačku opustil Alois Hadamczik, místo kterého nastoupil úspěchy ověnčený Vladimír Růžička. A Jágr najednou začal svůj názor na  návrat do reprezentace pomaličku měnit. Ono se ale není co divit. Kromě toho, že u reprezentačního kormidla stojí trenér, se kterým si "JJ" velmi dobře rozumí, asi si uvědomil i to, že pomalu, ale jistě stárne. Poznal, že má jednu z posledních možností hrát za výkladní skříň českého hokeje a proto po ní nedočkavě skočil.

     Původně to vypadalo, že se do reprezentace vrátí až na květnovém mistrovství světa, ale potom, co dnes Vladimír Růžička odtajnil složení týmu, je jasné, že se nejlepší český porevoluční hokejista vrátí do reprezentačního dresu už na blížících se LG Games ve Švédsku. Úvodní duel proti Finsku navíc sehraje český výběr na domácím ledě, na další dva pocestuje do Stockholmu. I když jsem v jednom z předchozích postřehů psal, že Euro hockey tour považuji za zbytečnou, tak se přiznám, že letošní LG Games si asi ujít nenechám. Přeci jen vidět po letech v akci Jardu Jágra mne chladným prostě nechat nemůže.

     Jaké jsou Vaše názory na návrat Jaromíra Jágra do reprezentace? Myslíte si, že má na to aby se v ní prosadil, nebo by už měl spíše uvolnit místo mladším hráčům? Napište nám o svých názorech! Pro své názory a dotazy využijte tento diskusní panel.