LOH - 16. den - Nad Pekingem zhasl olympijský oheň

Srp 24, 2008

  Olympijské hry v Pekingu dnes skončily
    Po dnešku jsou olympijské hry v Pekingu 2008 minulostí. Pohledy všech sportovních fanoušků se už upírají na rok 2012 do Londýna.
 

    Dnes krátce před třetí hodinou odpolední byly slavnostně ukončeny Hry XXIX olympiády v Pekingu 2008. Při zakončení bylo stejně jako během zahájení k vidění spousta ohňostrojů a nákladných choreografických vystoupení. V závěru ceremoniálu pak olympijskou vlajku převzal Londýnský starosta Boris Johnson. Právě Londýn bude v oce 2012 pořádat další Hry.

    Ještě před zakončením olympiády přišla na řadu poslední atletická disciplína - maraton mužů. Závod, který vlastně nastartoval éru olympiády vyhrál Samuel Kamau Wansiru z Keni v čase 2:06:32.

    Ruské moderní gymnastky v soutěži družstev navázaly na své úspěchy z Her v Sydney a Aténách a získaly už třetí zlato v řadě. Mistryně světa obdržely za dvě finálová cvičení celkovou známku 35,550 bodu.

    Olympijské finále basketbalistů vyhráli reprezentanti Spojených států amerických, kteří si ve finále poradili se Španělskem 118:107.

Přečtěte si všechny články o letní olympiádě v Pekingu 2008

    Jako poslední ze všech si na pekingské olympiádě vybojovali zlaté medaile házenkáři Francie, kteří v dnešním finále porazili Island 28:23.

    Jaký máte názor na průběh olympiády v Číně? Kdo z našich reprezentantů získá ještě zlato? Napište nám co si o tom všem myslíte. Využijte k tomu tento diskusní panel.

Fotografie pochází ze zpravodajského portálu http://www.sport.cz/