LOH - 15. den - Nečekaný belgický triumf

Srp 23, 2008

Belgická výškařka Tia Hellebautová senzačně vyhrála olympijský závod
    Belgická výškařka Tia Hellebautová senzačně vyhrála olympijský závod.

Čím by byl sport bez překvapení? Jen nudou! Za chvíli by nikoho nezajímal protože by každý věděl jak to dopadne. buďme proto rádi za nečekané výsledky, stejně jako tomu bylo dnes v olympijském finále výškařek.
    Letošní sezónu  ve skoku vysokém žen ovládla Chorvatka Blanka Vlašičová. jenže v divácky velice atraktivním finále ji porazila Belgičanka Tia Hellebautová. Skok na 207 centimetrů sice stejně jako její soupeřka z Chorvatska nezvládla, ale díky napoprvé skočeným 205 centimetrům vyhrála nad Vlašičovou na pokusy. Blanka totiž 205 centimetrů zvládla až na druhý pokus.
    Český výškařka Romana Dubnová, si při finále olympijského závodu poranila kotník na levé noze a bude ji čekat operace.Konkrétně se jedná o poškozené kloubní pouzdro a přetržený postranní vaz.
    Zlatoi v běhu na 800 metrů vybojoval Wilfred Bungei z Keni. Stříbro získal Súdánec Ismail Ahmed Ismail a třetí doběhl Keňan Alfred Kirwa Yego.
    Oštěpař Vítězslav Veselý po zdařilé kvalifikaci nepostoupil do užšího finále. Z jeho tří hodů byl jediný platný - 76,76 m a na konec skončil dvanáctý. Závod vyhrál Nor Andreas Thorkioldsen, který hodem 90,57 vymazal z rekordních tabulek olympijský rekord Jana Železného.
    Dnešním posledním a celkově předposledním atletickým finále byla štafeta na 4x400 metrů mužů. Závod nakonec s přehledem vyhráli Američané, kteří hlavně zásluhou posledního člena štafety - Jerremyho Warrinera překonali olympijský rekord.

Češka Tereza Huříková nedokončila závod horských kol v cross country.Už v prvním kole závodu totiž kvůli nezodpovědnosti jiné závodnice spadla a v závodě nemohla dál pokračovat. Zlatou medaili vyhrála Němka Sabine Spitzová.
    Olympijským vítězem v cross country na horských kolech se stal Julien Absalon, který obhájil vítězství z Atén. země galského kohouta navíc zaznamenala double díky Jeanu-Christopherovi Peraudovi.

Fotbalisté Argentiny vyhráli olympijský turnaje. Ve finále porazili Nigérii 1:0. jako jediný rozvlnil v zápase síť  v 58. minutě Angel Di Maria.

Ukrajinský vzpěrač Igor Razoronov měl pozitivní dopingový nález a byl vyloučen z olympijských her. Razoronov před odhalením vybojoval.v kategorii do 105 kilogramů šesté místo.

České deblkajakářky Michala Mrůzková a Jana Blahová ve finále zaspaly start a obsadily až 8. místo. Závod vyhrála maďarská dvojice Kovacsová, Janicová.

Jaký máte názor na průběh olympiády v Číně? Kdo z našich reprezentantů získá ještě zlato? Napište nám co si o tom všem myslíte. Využijte k tomu tento diskusní panel.