11. den ZOH - Družstvo českých skokanů je sedmé

Úno 23, 2010

Antonín Hájek
    Ani Antonín Hájek nepomohl k postupu českých skokanů do elitní pětky.

Olympiáda má v těchto dnech zběsilé tempo a sportovní disciplíny se střídají jako na běžícím pásu. Ani dnešní den nebyl výjimkou, pojďme se tedy podívat jaké výsledky s sebou přinesl jedenáctý olympijský den.

Skoky na lyžích    Skoky na lyžích

Soutěž družstev vyhrál tým Rakušanů ve složení Loitzl, Kofler, Morgenstern, Schlierenzauer. Stříbro vybojovali Němci ve složení Neumayer, Wank, Schmitt, Uhrmann, třetí příčka patří Norům (Bardal, Hilde, Evensen, Jacobsen). Český tým ve složení Hájek, Koudelka, Hlava, Janda skončil na sedmé pozici.Čechy táhl hlavně Hájek, naopak Hlava byl slabým článkem a když nezazářil ani Janda, bylo z toho konečné sedmé místo.

Běh na lyžích    Běh na lyžích

Češi Dušan Kožíšek s Martinem Koukalem ohromili závod ve sprintu dvojic a chvíli to dokonce vypadalo na medaili, ale ve finále to už tak slavné nebylo a skončili až šestí. Kožíšek totiž v předposledním kole neudržel tempo závodu a do posledního okruhu finišující Koukal velkou ztrátu nemohl smazat.

Sprint dvojic volnou technikou absolvovaly i ženy. Německé lyžařky Evi Sachenbacherová-Stehleová a Claudia Nystadová se radují ze zlatých olympijských medailí České závodnice Nývltová s Janečkovou se na start nepostavily kvůli nemoci.

Lední hokej    Lední hokej

Dosud jsme se nezmiňovali o ženském ledním hokeji. Dneska to proto napravíme. Prvními finalistkami ženského hokejového turnaje se staly reprezentantky USA, které porazily v semifinále Švédsko 9:1.

Druhým finalistou je podle očekávání domácí Kanada, která si  v semifinále poradila s Finskem 5:0. Ve finále se tedy střetnou dva nejsilnější ženské hokejové týmy současnosti - Kanada a USA. Ostatně skóre obou týmů z předchozích zápasů o jejich kvalitě mnohé napoví. Kanaďanky mají skóre 46:2 a Američanky 40:2. Finále tedy bude velmi zajímavé.

V boji o sedmé místo porazily Číňanky Slovensko v poměru 3:1 po třetinách 0:1, 1:0, 2:0. Naše východní sousedky se sice zásluhou Pravlíkové ujaly vedení, Číňanky ovšem ve zbylých dvou třetinách strhly vedení na svou stranu a berou tak z olympiády sedmé místo.

Akrobatické lyžování    Akrobatické lyžování

Hned samotná kvlaifikace mužského závodu přinesla překvapení. Do finále se totiž nepodívá hlavní favorit Bělorus Anton Kušnir a dokonce ani obhájce zlaté medaile z Turína Chan Siao-pcheng. Kvalifikaci ovládl nejmladší závodník ve startovním poli - Číňan Ťia Cung-jang.

Krasobruslení    Krasobruslení

Kanadské krasobruslařské duo Tessa Virtueová a Scott Moir se raduje ze zlaté medaile v soutěži tanečních párů. Úspěch zámořských dvojic svým druhým místem ještě podtrhli Američané Meryl Davisová s Charliem Whitem. Zklamáním skončil závod pro mistry světa Oksanu Domninovou s Maxima Šabalina z Ruska, kteří skončili až třetí. České duo Hájková - Vincour skončilo hluboko v poli poražených až na 21. pozici.

Sledujete ZOH 2010 ve Vancouveru? Co říkáte na výkony a šance českých sportovců? A co ten časový posun, jak se s ním vyrovnáváte?  Napište nám o svých názorech! Pro své názory a dotazy využijte tento diskusní panel.