Zrádná objížďka

Zář 22, 2007

  Když někdo přemístí značku jinam než kde má být, zaručeně to způsobí problémy
    Takovou značku přesunul asi nějaký vtipálek.
 

    Celá tahle historka pochází z dnešního brzkého rána, kdy jsme se kolem třetí hodiny vraceli z brněnského studia do Jihlavy. Vzhledem k tomu, že platnost naší dálniční známky nám vypršela s úderem půlnoci, byli jsme nuceni vracet se domů po staré silnici. Nedaleko od Velké Bíteše u odbočky na obec Svatoslav nás však čekalo překvapení.

    Projeli jsme totiž kolem cedule, která oznamovala objížďku. My ji však ignorovali a nepřečetli si o jakou objízdnou trasu se jedná. Měli jsme v plánu pokračovat rovně na Velkou Bíteš. Když jsme jeli kolem odbočky na Svatoslav, všimli jsme si jak u ní stojí značka slepá ulice a popisek 2 km. řekli jsme si, že tohle se nás netýká a pokračovali jsme v přímé cestě. Po pár minutách jsme před sebou spatřili nezvyklý objekt Zpomalili jsme a blížili jsme se k němu. Po pár vteřinách bylo jasné, že se jedná o nákladní automobil, který stojí na sinici. Důvod proč tak činí jsme ale nepochopili a začali jsme ho předjíždět. V okamžiku nám bylo vše jasné. Před ním stál ještě jeden, stejný nákladní vůz, před kterým se rýsovala značka zákaz vjezdu a práce na silnici. Pochopili jsme, že musíme naše auto otočit a vydat se zpátky.

    Během chvíle jsme stáli na již zmiňovaném rozcestí a rozhodli jsme se projet kolem značky slepá ulice, tedy směrem na Svatoslav. Ani po dvou kilometrech jsme na žádnou překážku nenarazili a šťastně dojeli až do Jihlavy. Vypadá to tedy, že značku na rozcestí nějaký vtipálek přemístil aby měl dobrou zábavu. Což o to, pro nás se nic nezměnilo, jen že jsme si najeli zbytečně 5 kilometrů, ale co ty dva náklaďáky? My jsme se na silici bez problémů otočili, ale oni neměli šanci,mohli jedině vycouvat. A couvat asi dva kilometry ve tři ráno není asi nejlepší nápad. Ještě mě napadlo, že tím vtipálkem, kdo přeložil značku byli právě řidiči těch uvízlých kamionů. V tom případě bych jim problémy s couváním docela ze srdce přál.