Originální sčítání lidu

Říj 22, 2007

  V Peru mají opravdu zvláštní metody jak sčítat lidi
    Nějak mi hlava nebere jak je možné zastavit v zemi úplně všechen provoz.
 

   Jiný kraj, jiný mrav chtělo by se říct po přečtení zprávy, že
 peruánský prezident García zakázal lidem vycházet z domů kvůli sčítání obyvatel. Zákaz trval celých deset hodin. Musím se přiznat, že mne tato zpráva nejprve rozesmála, ale při hlubším pohledu jsem poznal, že nejde o úplně oddychové téma.

    Zákaz trvající deset hodin totiž vážně narušil chod země. Osobně si nedovedu představit jak je technicky možné zastavit na deset hodin veškeré továrny, výrobní haly a podobně. Jistě, prezident se tímto krokem snažil zkrátit dobu trvání sčítání na minimum, ale tohle je krok poněkud extrémní a přitažený za vlasy.

    Reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Nejrůznější sdružení okamžitě začala prezidentskou kancelář bombardovat stížnostmi na jeho protiústavní chování. Když se nad tím zamyslíme, dojde nám, že zde skutečně došlo k porušení jedné z lidských svobod. Lidé se stali zajatci ve svých vlastních domovech.

    Při sečtení všech hospodářských, průmyslových, finančních, sociálních a jiných rizik mi vychází celý krok jako mimořádně nepodařený. Přesto se na něm, jako na většině ostatních věcí, dá najít i jedno pozitivum. Všichni se shodují, že ulice peruánských měst ještě nikdy nebyly tak klidné, bezpečné a vzduch tak čistý.