16. den hokejového MS - Medaili nám už nikdo nevezme!

Kvě 22, 2009

  Česká radost
    Český tým se raduje z výhry na samostatné nájezdy v semifinále.
 

    Pouhé dva zápasy nám dnes nabídlo hokejové mistrovství světa. Ovšem bylo se bezesporu na co dívat. Vždyť na programu dne byla obě semifinále - 4 týmy sen utkaly o možnost zahrát si finále turnaje. Mezi těmito celky nechyběl ani český tým.

Česko-Švédsko 3:2 po samostatných nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
    Marně pátrám v paměti po zápase, který byl pro fanoušky českého týmu takhle náročný. Zatímco ve čtvrtfinále proti Finsku jsme byli jasně lepším týmem a výhru jsme si zasloužili, v semifinále byli Švédové mnohem náročnějším a musíme si přiznat, že i aktivnějším soupeřem. Přesto se naši hráči pořád drželi na dostřel. Prohrávali jsme o jeden jediný gól, během celého zápasu jsme ani jednu sekundu nevedli, pořád jsme dotahovali brankovou ztrátu. Nepamatuji si zápas, ve kterém by národní tým vyrovnával pouhých 7 sekund před koncem základní hrací doby. A navíc ve semifinále mistrovství světa! Nebudu zapírat. Při vyrovnávací brance se mi radostí podlomila kolena a chvilku jsem se radoval na všech čtyřech. Kvůli z obou stran dobře zahranému bezchybnému prodloužení jsme se dostali až k samostatným nájezdům. Tam zaúřadovala "svatá trojice" Vokoun, Kašpar, Rolinek. Zatímco druzí dva jmenovaní oba nájezdy proměnili, náš gólman vychytal Johanssona  Martenssona, takže český tým se dostal do finále a nejhůř si z mistrovství odveze stříbro. Kdo by to od českého týmu, který v základní skupině prohrál s Norskem, čekal?

Přečtěte si všechny články o mistrovství světa v ledním hokeji 2010

Německo - Rusko 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
    Ruská mašina ještě na MS neztratila ani bod, přesto měli dneska hráči ruské sborné namále. Poprvé na letošním mistrovství prohrávali a Němci jim dlouho vzdorovali. Hokej sice moc krásy nepobral, nicméně vyrovnání se Rusové dočkali až ve 32. minutě. Ani po téhle brance utkání nedostalo nový impuls a spád, naopak, Němci pořád svým obranným stylem bořili ruské naděje a naopak přiživovali svoje šance na postup do finále. Jenomže občasné brejky narážely na spolehlivě chytajícího Košečkina, který pro semifinále nahradil brankáře Varlamova. Ke změně gólmana před zápasem ostatně sáhli i Němci - zápas odchytal místo Endrase Zepp a rozhodně nezklamal. Rozuzlení celého dramatu přišlo až v 59. minutě, kdy v útočném pásmu chyboval Gogulla. Z následného úniku propálil Zeppa Datsyuk. Shodou okolností to byl právě Gogulla, který Němce poslal do semifinále jedinou brankou proti Švýcarům - což je nádherná ukázka vrtkavosti hokejového štěstí.

    Jaký máte názor na průběh mistrovství světa v Německu? Jak dopadnou naši reprezentanti? Napište nám co si o tom všem myslíte. Využijte k tomu tento diskusní panel.