10. den ZOH - Sáblíková získala další medaili

Úno 22, 2010

Martina Sáblíková
    Martina Sáblíková v cíli olympijského závodu na 1 500 metrů.

Česká republika má třetí medaili ze ZOH 2010 ve Vancouveru. O poslední cenný úlovek se postarala během desátého olympijského dne Martina Sáblíková na rychlobruslařské dráze v závodě na 1 500 metrů.

Alpské lyžování    Alpské lyžování

Američan Bode Miller nenašel přemožitele v superkombinaci. Po sjezdu byl sice až sedmý, ale přesto dokázal dosáhnout na celkové zlato. Nejlepší Čech Ondřej Bank skončil sedmý a o jedno jediné místo zaostal za svým výsledkem z her v Turíně 2006. Vedení po sjezdu neudržel Nor Aksel Lund Svindal, který následný slalom vůbec nedokončil.

Biatlon    Biatlon

Pavol Hurajt ze Slovenska poměrně překvapivě získal bronzovou medaili v závodě s hromadným startem a získal pro naše východní sousedy třetí letošní cenný kov. Ze zlata se radoval Rus Jevgenij Usťugov, druhý byl Francouz Martin Fourcade. Jediný Čech na startu Michal Šlesingr dojel na 16. místě.

Magdalena Neunerová z Německa vyhrála závod s hromadným startem a získala na letošních Hrách už druhou zlatou medaili. Druhá dojela Ruska Olga Zajcevová, bronzem bere Simone Hauswaldová. Češky mezi třiceti nejlepšími biatlonistkami nestartovaly.

Skikros    Skikross

Česká republika si tento den dělala i malý medailový zálusk v nové disciplíně ZOH - skikrosu. Jenže Tomáš Kraus vypadl ve čtvrtfinále a v celkovém hodnocení obsadil až jedenácté místo. Vyhrál Švýcar Michael Schmid. Na druhém místě ve finále dojel Rakušan Andreas Matt, bronz bral Audun Grönvold z Norska. Další český závodník Zdeněk Šafář vypadl po pádu v kvalifikaci.

Hokej    Lední hokej

Nedá se říct, že by čeští hokejisté hráli proti Rusům špatně. Výsledek 2:4 sice nevypadá přívětivě, ovšem na druhou stranu naše reprezentace sborné dlouho zatápěla. První branky na obou stranách padly, přiznejme si to, poměrně náhodou, další průběh přinesl spoustu zajímavých šancí na obou stranách a nakonec přímo do čtvrtfinále postupují Rusové. Myslím si ale, že za předvedený výkon se stydět nemusíme.

Neporazitelnost hokejové Kanady vzala za své. O gloriolu nedotknutelnosti připravili domácí reprezentaci Američané, kteří ji porazili 3:5 po třetinách 1:2, 1:1, 1:2. Nejvýznamnějším dílem se pod úspěch Američanů podepsal Brian Rafalski, který dva góly vstřelil a na jeden přihrál.

Rychlobruslení     Rychlobruslení

Po zlaté medaili z trati 3 000 dlouhé přidala Sáblíková bronz z patnáctistovky, za který vděčí hlavně skvěle zajetému poslednímu kolu. Karolíně Erbanové závod nevyšel a skončila až pětadvacátá. Zlato získala Ireen Wüstová z Nizozemska, stříbro k velké radosti publika domácí Kanaďanka Kristina Grovesová.

Boby     Boby

Němečtí bobisté André Lange a Kevin Kuske udrželi vedení z minulého dne a triumfu v soutěži dvojbobů vybojovali čtvrté olympijské zlato ve své kariéře. Česká posádka Ivo Danilevič, Jan Stokláska skončila na 13. místě.

Krasobruslení    Krasobruslení

Soutěž tanečních párů průběžně vede kanadská dvojice Tessa Virtueová, Scott Moir, kteří po originálním tanci přeskočili vedoucí ruský pár Oksana Domninová, Maxim Šabalin. Rusové se propadli dokonce až za Američany Meryl Davisovou a Charlieho Whitea. České duo Kamila Hájková, David Vincour je po druhém ze tří kol stále předposlední.

Sledujete ZOH 2010 ve Vancouveru? Co říkáte na výkony a šance českých sportovců? A co ten časový posun, jak se s ním vyrovnáváte?  Napište nám o svých názorech! Pro své názory a dotazy využijte tento diskusní panel.