11. den fotbalového MS - Portugalská gólová destrukce

Čer 21, 2009

  Portugalská radost
    Portugalskou mašinu nezastavila ani výrazná nepřízeň počasí.
 

    Až do dnešního dne hořekovali fanoušci, že na MS padá poměrně málo gólů a nostalgicky se obraceli do minulosti, kde bylo k vidění mnohem více branek. To už po dnešku neplatí. MS s sebou přineslo první skutečný debakl. Zároveň dnes utichly boje ve druhých kolech. Od zítřka začínají závěrečné třetí duely. Denně uvidíme ve dvou termínech celkem 4 mače.

Portugalsko - KLDR 7:0 (1:0)
    Před Severní Koreou jsem po prvním zápase smekal. Důkladně propracovanou defenzivou totiž podlehli Brazilcům jen o jeden gól a něco podobného zkoušeli hrát i v prvním poločase dnešního zápasu. Však také po 45 minutách Portugalci vedli jen o jeden gól a všechno nasvědčovalo tomu, že uvidíme další gólově podprůměrný duel. Jenže všechno se změnilo ve druhé půli, kdy Korejci zkusili otevřít hru a vstřelit gól. To se jim krutě vymstilo. Jakmile v obraně povolili otěže, vypustili z lahve portugalského džina, který létal po hřišti rychlostí blesku a sázel do korejské branky jeden gól za druhým. Portugalci se fotbalem bavili, bylo vidět, že i když svou šanci neproměnili, reagovali na to s úsměvem. Skóre postupně rostlo až do obludných rozměrů a to ještě Portugalci spálili několik nadějných pokusů. Před posledním duelem je jasné, že KLDR ze skupiny nepostoupí. A ne, že bych chtěl malovat čerta na zeď, ale při poměrech, které v Severní Koreji vládnou mám strach aby se hráči za tuhle "národní ostudu" nedočkali nějakého nepříjemného překvapení.

Přečtěte si všechny články o mistrovství světa ve fotbale 2010

Chile - Švýcarsko 1:0 (0:0)
    Tenhle zápas se hodnotí těžko - není na něm totiž moc věcí, které by fanouškům ulpěly v paměti. Chilané ačkoliv vyhráli tak nepředvedli nic extra. Švýcaři nejvíc doplatili na vyloučení Behramiho ve 31. minutě. Kdyby tahle karta nepřišla, utkání by se dozajista vyvíjelo jinak. Zároveň v tomhle zápase skončila švýcarská neprůstřelnost na MS, která se táhla už od minulého šampionátu. Celkově Švýcaři neinkasovali neuvěřitelných 558 minut, dosavadní maximum vzali Itálii, která vydržela jen o osm minut méně. jenže nakonec jim to nebylo nic platné. Zápas rozhodla jediná branka, v útoku totiž Švýcaři nic zázračného nepředvedli.

Španělsko - Honduras 2:0 (1:0)
    Španělé vstoupili do zápasu s odhodláním odčinit úvodní porážku od Švýcarska. trpělivým výkonem přehrávali Honduras, který v některých chvílích vůbec nestíhal. Hra španělů byla svižná a plná elánu. Byla skutečně radost dívat se na jejich kombinace a pokusy v pokutovém území. Hrdinou večera byl David Villa, který zaznamenal obě branky Španělů a hattricku nedosáhl jen kvůli tomu, že při penaltě jeho střela olízla tyčku z vnější strany. Celkově se mi tohle utkání moc líbilo. Španělé měli nápadité kombinace a bylo se na co dívat. Třeba Fabregasův pokus, který vykopával obránce skoro až z čáry - to byla lahůdka.

    Jaký máte názor na průběh mistrovství světa v JAR? Kdo ho vyhraje? Napište nám co si o tom všem myslíte. Využijte k tomu tento diskusní panel.