15. den hokejového MS - Klid před bouří

Kvě 21, 2009

  Fanoušci
    Fanoušci si budou moci vychutnat hokej na obřích obrazovkách.
 

    Poslední čtyři zápasy zbývají odehrát a hokejové MS 2010 bude patřit minulosti. Nízkou kvantitu ale dozajista vynahradí vysoká kvalita. Čekají nás dvě semifinále, jeden souboj o třetí místo a hlavně finále. Dnes byl na programu MS volný den aby se všechny 4 týmy mohly řádně připravit na semifinále. I tak se ale odehrálo několik věcí, které více či méně souvisí s hokejovým MS a o kterých by se slušelo zmínit.

    Začnu zprávou, která bude mít hlavní dopad až za pět let, nicméně rozhodlo se o ní dneska - direktoriát turnaje v Kolíně nad Rýnem volil pořadatele mistrovství světa v roce 2015. Kandidáti byli dva - Česká republika a Ukrajina. V hlasování nakonec zvítězila v poměru 84:22 právě naše země a tak se můžeme po 11 letech znovu těšit na nejlepší hokejisty světa. Pořadatelství si spolu znovu rozdělí Praha (O2 Aréna) a Ostrava (ČEZ Aréna). Není se co divit - tento šampionát byl velmi dobře zvládnutý a diváci o něj navíc projevili velký zájem. Ostatně 552 097 diváků je stále rekordem v historii mistrovství světa. Naopak v Kyjevě žádné moderní hokejové haly nejsou a místní reprezentace hraje pouze divizi B. To všechno společně s velkým diplomatickým umem rozhodlo o pořádání MS 2015 na našem ledě.

Přečtěte si všechny články o mistrovství světa v ledním hokeji 2010

    Ale pojďme zpátky do současnosti. Česko žije přípravami na zítřejší souboj se Švédskem - je to od roku 2006 poprvé, kdy se český hokej dostal na MS takhle daleko. Praha proto pro fanoušky připravila v centru obří obrazovky, u kterých budou moci lidé sledovat živé hokejové přenosy. Obrazovky o rozměrech 6 x 4 metry budou v sobotu na Václavském náměstí přenášet obě semifinále a v neděli se přemístí na Staroměstské náměstí, kde nabídnou souboj o bronz i večerní finále. Pořadatelé připravili i doprovodný kulturní program, vystoupit by mělo i několik zpěváků, občerstvení i sociální zázemí jsou zajištěny. Tradici těchto obřích obrazovek načali naši fanoušci během legendární olympiády v Naganu.

    Jaký máte názor na průběh mistrovství světa v Německu? Jak dopadnou naši reprezentanti? Napište nám co si o tom všem myslíte. Využijte k tomu tento diskusní panel.