LOH - 12. den - Bolt nemá konkurenci!

Srp 20, 2008

Usain Bolt je bez diskuze nejrychlejším mužem planety v historii
    Jamajčan Usain Bolt vyhrál po stovce i dvojnásobnou trať. Na obou distancích navíc vylepšil historické maximum.

Dlouho to vypadalo, že označení Pekingský fenomén si vyslouží Americký plavec Michael Phelps, který z Vodní kostky vylovil osm zlatých medailí. Po dnešku má ale na toto označení nárok i jamajský sprinter Usain Bolt.
    Bolt patřil po jasném vítězství ve světovém rekordu na 100 metrů mezi nejžhavější kandidáty i v druhé nejkratší olympijské sprinterské disciplíně. A právě dnes bylo na programu finále v běhu mužů na 200 metrů Jamajský rychlík proletěl dvousetmetrovou trať v čase 19,30 sekundy, čímž vylepšil světový rekord o dvě setiny sekundy.
    Ukrajinská sedmibojařka Ljudmila Blonská údajně měla podle francouzského listu l'Equipe dopovat! Podle deníku se mělo jednat o anabolické steroidy. Mezinárodní olympijský výbor už jí odebral stříbrnou medaili.
    Na olympijských závodech skončil i půlkař Jakub Holuša. Ten obsadil ve svém rozběhu na 800 metrů třetí příčku. Čas 1:48,19 na postup do semifinále nestačil.
    Pokud jde v soutěži o to poslat své náčiní co nejdále, můžete vsadit kalhoty, že na prvních příčkách budou reprezentanti Běloruska. Dnes to potvrdila v hodu kladivem Běloruska Aksana Meňkovová hodem dlouhým 76,34 metrů, kterým překonala olympijský rekord. Stříbro patří Kubánce Morenové a bronz Číňance Wen-siou.
    Český běžec na 110 metrů překážek Petr Svoboda nepostoupil do olympijského finále. V semifinále skončil na sedmém místě s časem 13,60.
    Velice dobře si ve finále žen na 400 metrů překážek vedla česká atletka Zuzana Hejnová. Časem 54,97 sekundy obsadila 7. místo Závod vyhrála Vyhrála Jamajčanka Walkerová.
    Český tyčkař Jan Kudlička proklouzl do finále. V kvalifikaci překonal laťku ve výšce 565 centimetrů. Druhý český reprezentant Štěpán Janáček skočil jen 530 centimetrů a závod pro něj končí.

Hned ráno si ale o pozornost řekla česká dálková plavkyně Jana Pechanová, která obsadila osmé místo v závodu na 10 km. Pro zlato si doplavala Ruska Larisa Ilčenková.

Bikros zažívá v Pekingu svou olympijskou premiéru. českého zástupce ve finále mít nebude. Michal Prokop obsadil po třech čtvrtfinálových jízdách ve své skupině až šesté místo.

Zlato v zápase mužů ve volném stylu do 66 kg vybojoval Ramazan Sahin z Turecka. Ve finále porazil 3:1 na body Ukrajince Andreje Stadnika.
    Zlatá medaile ze zápasu mužů ve volném stylu ve váze do 74 kg míří do Ruska zásluhou Buvajza Sajtijeva. Ten si ve finále poradil s Uzbekem Soslanem Tygijevem 3:1 na body.

Nejlepší taekwondiska ve váze do 49 kg je Číňanka Wu Jinju. Ve finále porazila Thajku Phuedpongovou. Bronz patří Kubánce Montejoové a Contrerasové z Venezuely.
    Soutěž taekwondistů ve váze do 58 kg vyhrál Guillermo Perez z Mexika. Ve finále porazil Mercedesa z Dominikánské republiky. Bronz získali Afghánec Nikpai a Ču Mu-jen z Tchaj-wanu.

Jaký máte názor na průběh olympiády v Číně? Kdo z našich reprezentantů získá ještě zlato? Napište nám co si o tom všem myslíte. Využijte k tomu tento diskusní panel.