Známe užší sestavu pro mistrovství

Dub 20, 2009

  Kouč Vladimír Růžička
    Trenér české reprezentace Vladimír Růžička zúžil reprezentační výběr.
 

    Už se to nezadržitelně blíží. Největší hokejová akce letošního roku na reprezentační úrovni klepe na dveře. hokejové mistrovství světa startuje ve Švýcarsku už tento pátek. S tím samozřejmě souvisí i příprava českého národního celku, která v těchto dnech vstupuje do své vrcholné fáze. ne všichni hráči z toho ale mají radost - některým z nich totiž dnes zhasla naděje na to, že by si mohli zahrát na mistrovství světa.Hlavní trenér českého výběru - Vladimír Růžička, totiž dnes oznámil jména výběru pro mistrovství světa. V nominaci je celkem 26 jmen. K dispozici máme tři gólmany, devět obránců a čtrnáct útočníků.

     Po dnešní tiskové konferenci tak zhasly naděje třeba Františka Lukeše z Litvínova, kladenského Miroslava Kopřivy nebo Petra Vampoly z ruské Ufy. Soupiska ale pořád není kompletní. Čeká se totiž ještě na to jak dopadnou boje v zámořské NHL - hráči z týmu, které ztratí možnost bojovat o Stanley Cup totiž mohou dodatečně přijet do Švýcarska a podpořit reprezentační tým. Pojďme se teď společně podívat na hráče, kterým dal Vladimír Růžička důvěru.

     Brankáři - 2 x česká O2 extraliga, 1x lotyšská Samsung premjerlīga
     Lukáš Mensator (Karlovy Vary), Martin Prusek (Dinamo Riga), Jakub Štěpánek (Vítkovice)
     Právě gólmani byli ještě před pár dny nejméně jistým postem. Reprezentační kouč se po odřeknutí Tomáše Vokouna rozmýšlel nad několika jmény. Nakonec dal důvěru dvěma gólmanům, kteří nikdy nebyli na MS. Jedničkou by se měl podle všech předpokladů stát hrdina letošního extraligového finále - karlovarský Lukáš Mensator.

Přečtěte si všechny články o mistrovství světa v ledním hokeji 2009

     Obránci - 5x česká O2extraliga, 2x ruská Superliga, 1x švýcarská National league A, 1x kanadsko-americká NHL
     Michal Barinka (Vítkovice), Miroslav Blaťák (Ufa), Petr Čáslava (Pardubice), Angel Krstev (České Budějovice), Zdeněk Kutlák (Ambri-Piotta), Ondřej Němec (Karlovy Vary), Karel Rachůnek (Dynamo Moskva), Vladimír Sičák (České Budějovice), Marek Židlický (Minnesota)
     Obranná řada není zrovna z těch nejpevnějších, co bysme si nalhávali. Omluvenky přišly od takových obranných pilířů jako jsou František Kaberle nebo Jaroslav Špaček. Ani kouč Růžička nezastírá, že by z vypadnuvších hráčů z NHL nejraději přivítal dva solidní obránce. Výše jmenovaní obránci mají poměrně málo mezinárodních zkušeností, za významné plus ale můžeme považovat jejich zápasy z Kontinentální hokejové lize, která se svými parametry reprezentačním turnajům přibližuje.

     Útočníci - 2x česká O2extraliga, 7x ruská Superliga, 4x kanadsko-americká NHL, 1x švédská Elitserien
     Petr Čajánek (Dynamo Moskva), Roman Červenka (Slavia Paraha), Michael Frolík (Florida), Aleš Hemský (Edmonton), Jaroslav Hlinka (Linköping), Zbyněk Irgl (Jaroslavl), Jakub Klepiš (Omsk), Aleš Kotalík (Edmonton), Marek Kvapil (Vítkovice), Jaromír Jágr (Omsk), Jan Marek (Magnitogorsk), Rostislav Olesz (Florida), Tomáš Rolinek (Magnitogorsk), Josef Vašíček (Jaroslavl)
     S útokem by už takový problém být neměl. Naši střelci neměli většinou se zakončováním větší problémy a potěšitelný je i fakt, že se v týmu nachází několik hráčů, kteří spolu působí i v klubech. Ať už se jedná o pár Jágr-Klepiš, Marek-Rolinek, Irgl-Vašíček, Hemský-Kotalík nebo Olesz-Frolík, vždy jsou to hráči, kteří už vědí jak na sebe reagovat, kam nahrávat a co od sebe vzájemně očekávat. Právě tahle souhra může být ve vypjatých zápasech rozhodující.Oči většiny fanoušků se asi budou upírat na Jaromíra Jágra, sám se sice nepasuje do role spasitele, ale právě díky tomu by mohli vyniknout ostatní hráči, od kterých toho národ tolik neočekává.

     Jaké jsou Vaše názory na obsazení reprezentačního týmu? Myslíte si, že některý hráč nemá v nominaci co dělat, nebo naopak máte tip na hokejistu, který v nominaci chybí? Jak se nám bude na MS dařit? Napište nám o svých názorech! Pro své názory a dotazy využijte tento diskusní panel.