8. den ZOH - Hokejisté nám trochu zadrnkali na nervy

Úno 20, 2010

  David Drejčí a Edgars Masalskis
    David Krečí otevírá skóre zápasu Česká republika - Lotyšsko
 

   Čeští hokejisté mají za sebou druhý zápas na olympiádě. No a musím říct, že to byly občas docela slušné nervy. Nakonec jsme ale utkání dovedli do vítězného konce. Ale hokej nebyl ani zdaleka jediným sportem, který byl na programu osmého olympijského dne.

Skoky na lyžích    Skoky na lyžích

    Na programu byla například kvalifikace skokanů na lyžích na velkém můstku. Do závodu se kvalifikovali všichni čeští závodníci, nejlepší byl na velmi slušném třetím místě za 138 bodů díky skoku dlouhému 137,5 metru. Létalo se docela daleko a jury pro poslední desítku, která měla kvalifikaci jistou snížila nájezd z okna 20 na číslo 16. Jenže stačilo jen pár skoků a okno se pro absolutní špičku znovu snižovalo. Ti nejlepší skákali s okna s číslem 14. Přesto dokázal fenomenální Simon Ammann doletět až na neuvěřitelných 142,5 metru!

Alpské lyžování    Alpské lyžování

    Hodně točitý a náročný závod přichystali organizátoři pro závodníky v superobřím slalomu mužů. Závod nedokončilo osmnáct lyžařů z třiašedesáti startujících. Hlavní komplikací bylo kromě zmíněné složitosti trati i časté střídání světla a stínu na trati. Závod nakonec vyhrál norský lyžař Aksel Lund Svindal , který po stříbru ze sjezdu vybojoval druhou olympijskou medaili. Druhý dojel Američan Bode Miller, který dlouho vedl, ale nakonec se musel sklonit před Norem. Třetí skončil jeho krajan Andrew Weibrecht.

Běh na lyžích    Běh na lyžích

    Norka Marit Björgenová zvítězila ve skiatlonu na 7,5 kilometru klasicky a 7,5 kilometru volně a díky tomu získala na letošních Hrách druhou zlatou medaili. Druhá dojela Švédka Anna Haagová a třetí skončila Justyna Kowalczyková z Polska. Nejlepší českou závodnicí byla Kamila Rajdlová na 23. místě, což je její nejlepší výsledek na olympiádě. Eva Nývltová obsadila 51. místo

Přečtěte si všechny články o olympiádě ve Vancouveru 2010

Hokej    Lední hokej

    Švédové porazili ve druhém utkání olympijské skupiny C Bělorusko 4:2 po třetinách 0:2, 1:1, 1:1 a jsou ve skupině C stoprocentně úspěšní. Obhájci zlata z Turína se o první místo ve skupině poperou v pondělí od 6:00 SEČ v derby proti Finsku.

    Pokud by se zápasy hodnotily podle vstupu do utkání pak by čeští hokejisté za zápas proti Lotyšům brali dozajista zlaté medaile. Po pěti minutách totiž výběr trenéra Růžičky vedl už 3:0 díky brankám Krejčího, Plekance a Jágra. Jenže naše hokejisty pravděpodobně pohádkový začátek ukolébal a naše snaha rázem zmizela. Ve druhé třetině zvyšoval Kaberle na 4:0, jenže pak jsme zase upadli do letargie. Lotyši díky tomu nakonec snížili na 4:2 a jen díky závěrečně trefě kapitána Eliáše do prázdné branky se nám podařilo zachovat si neporazitelnost. V neděli krátce před devátou hodinou nastoupí v posledním zápase základní skupiny proti Rusku.

    Poslední třetí zápas dnešního dne obstaral duel mezi Finskem a Německem. Zápas nakonec vyhráli severští reprezentanti, kteří naše západní sousedy přejeli v poměru 5:0. němci doplatili hlavně na špantou koncovku a chyby v obraně, které Finové nemilosrdně trestali.

Skeleton     Skeleton

     Po neuvěřitelných 30 letech získala  Velká Británie zlatou medaili ze zimních olympijských her v soutěži jednotlivců. Postarala se o ní skeletonistka Amy Williamsová. Sedmadvacetiletá vicemistryně světa v dvoudenním klání hned dvakrát vylepšila rekord ledové dráhy ve Whistleru a zvítězila před dvojicí německých závodnic Szymkowiaková a Huberová.

     Závod mužů vyhrál Kanaďan Jon Montgomery. Ten sice po třech jízdách ztrácel  18 setin sekundy Martinse Dukurse, který se snažil o první lotyšské zlato ze zimních olympijských her v historii. V závěrečné jízdě celého závodu ale lotyšskýc závodník v poslední zatáčce chyboval a prohrál souboj o zlato o sedm setin sekundy. Na třetím místě skončil Rus Treťjakov.

Krasobruslení     Krasobruslení

     Ruský taneční pár Oksana Domninová a Maxim Šabalin vede po povinných tancích olympijskou soutěž o jediný bod před kanadskou dvojicí Tessa Virtueová a Scott Moir. Čeští krasobruslaři Kamila Hájková s Davidem Vincourem jsou bohužel až na předposledním 22. místě. Soutěž pokračuje v neděli originálními tanci.

     Sledujete ZOH 2010 ve Vancouveru? Co říkáte na výkony a šance českých sportovců? A co ten časový posun, jak se s ním vyrovnáváte?  Napište nám o svých názorech! Pro své názory a dotazy využijte tento diskusní panel.