Odešla trenérská legenda

Úno 20, 2009

  Jaroslav Pitner
    Pan Jaroslav Pitner dnes po poledni zemřel v jihlavské nemocnici.
 

   Svět hokejových legend je zase chudší o jedno zvučné jméno. Dnes krátce po poledni nás ve věku 83 let opustil trenér s velkým T - Pan Jaroslav Pitner. Jeden z mála lidí v hokejové branži, před jejichž jméno nikdy nezapomenu dát titul Pan.

     Jaroslav Pitner, rodák z Chorušic u Mělníka stál u zrodu profesionálního hokeje v Jihlavě. Byl to právě on, kdo dokázal vytáhnout původně neznámý klub až na výsluní. Právě jemu patří díky za to, že se z neznámých hráčů staly legendy, jejichž jména znalo celé Československo. Mezi "jeho děti" patřily takové legendy jako Jan Klapáč, Jan Hrbatý, Jiří a Jaroslav Holíkové nebo Jan Suchý. Nečekané úspěchy u jihlavské Dukly ho katapultovaly do funkce trenéra národního týmu a i tady slavil Pan Pitner velké úspěchy. Pod jeho taktovkou získalo Československo v roce 1972 zlatou medaili z mistrovství světa. Na lavičce jihlavského týmu stál od roku 1958 do roku 1982 a dokázal nasbírat osm z celkových dvanácti historických titulů.

     Jestli existuje nebe hokejových legend tak pevně věřím tomu, že v něm Pan Pitner je a z výšky se dívá dolů. Otec Dukly dal jihlavskému a českému hokeji opravdu hodně, vzdejme proto čest jeho památce. Jeho odkaz však žije dál v našich srdcích a vzpomínkách. Na legendy jako byl on se musí vždy vzpomínat s neskonalou úctou a s pokorou v hlase.

    Jaké jsou Vaše názory na smrt Pana Pitnera? Považujete ho za nejlepšího trenéra československé historie? Napište nám o svých názorech! Pro své názory a dotazy využijte tento diskusní panel.