dugi.xf.czPostřehy › Co se to děje s Kometou?

Co se to děje s Kometou?

Zář 19, 2007

  Brněnská Kometa zatím ve svých výkonech tápe.
    Favorizovaný tým z centra Moravy se zatím v úvodu soutěže trápí.
 

    Tuhle otázku si musí položit každý, kdo hokej sleduje třeba i jen okrajově. Po rozdělení první ligy byla do role favorita skupiny východ jmenována právě brněnská Kometa. O to větší překvapení přináší úvodní kola. Na začátek sezóny favorit z Brna zaváhal doma s Třebíčí 2:4, pak podlehl v Prostějově na samostatné nájezdy 4:3 a toto pondělí vyhrál v prodloužení nad Havířovem. Nejvíce však asi všechny překvapila dnešní prohra 1:2 v prodloužení s Olomoucí.

    Nabízí se otázka, kde hledat problém. Co může za tento katastrofální vstup do sezóny? Vždy´t klub, který by měl bojovat o čelní příčky se teď se 4 body krčí u dna prvoligové tabulky. Může se spekulovat o čemkoliv, o chvilkovém výpadku formy, o tom, že Kometa v přípravě hrála pouze se zahraničními celky a teď jí chybí konfrontace s českým hokejem. Důvodem mohou být i spory v mužstvu.

    Já si však myslím, že problém je potřeba hledat někde jinde. Kometa teď začíná roztáčet ruletu, kterou ještě před pár lety v rukou pevně držela Mladá Boleslav. Škodovka tehdy do klubu napumpovala ohromné množství peněz a klub si stahoval všechny kvalitní hráče. Jenže v Boleslavi už pochopili, že tým, ve kterém budou hrát samí hvězdní hráči prostě nutně nemusí vyhrávat ligu. Svou chybu si uvědomili a začali koncepčně budovat mužstvo. Kometa zdá se, teprve stojí na začátku tohoto kolotoče. Také díky mohutným finančním dotacím skupuje  kvalitní hráče, ale mužstvu jako by něco chybělo. Nevím přesně jak to nazvat, možná je to touha vyhrávat, takové to zdravé jádro.

    Brněnský tým navíc balancuje na hraně propasti. Pokud totiž po silných finančních injekcích uhrají v lize chabý výsledek, tak se k nim všichni sponzoři před další sezónou otočí zády a nedají jim ani grešli. A to ani nemluvím o fanoušcích! Vždyť Rondo je halou s největší návštěvností v lize. A lidé ze sebe dlouho blbce dělat nenechají. Fanoušci Komety jsou opravdovým motorem svého týmu. Věřte mi, sám jsme navštívil několik jejich zápasů a přísahám, že při pohledu na zaplněné Rondo, které vestoje aplauduje, točí šálami nebo pěje své chorály, to se člověku až tají dech! A právě tito fanoušci teď sledují jak se jejich milovaný tým trápí a body sbírá jen v prodlouženích.

    Jak z toho ven? Odpověď je jednoduchá, ale realizace bude mnohem složitější. Neohlížet se při výběru posil jen na to že ten hráč byl ve svém týmu nejlepším střelcem či nahrávačem, ale spíše se zaměřit na to jak by ten který hráč mohl ovlivnit tu takzvanou chemii mužstva. I když je Kometa naším soupeřem v lize, přeju jí aby se ze současného stavu rychle vyhrabala, vždyť je to druhý historicky nejúspěšnější klub historie! Zasloužila by si tedy vylepšení současného stavu, už jen kvůli jejím fantastickým fanouškům!