Srp 19, 2008

Smutnýá Jarosalv Bába skončil v Pekingu až šestý
    Jaroslav Bába (na obrázku) i Tomáš Janků - dva nejlepší čeští výškaři v Pekingu selhali.

Před odjezdem do Pekingu se, stejně jako před každou velkou akcí, hodně spekulovalo o tom u kterých našich reprezentantů by to mohlo lidově řečeno zacinkat. Některá jméno pak svými výkony prokazují, že si pasování do role favoritů zasloužili,jiní ale bohužel tolik štěstí nemají.
    Právě do té druhé skupiny se dnes zařadili dva čeští nejlepší skokani do výšky Jaroslav Bába, bronzový z Atén, a Tomáš Janků. Oba skočili ve finále jen 229 centimetrů, což Bábovi stačilo jen na šesté místo a Janků byl ještě o jedno místo horší.
    Kdo nás naopak velice potěšil byla česká oštěpařka Barbora Špotáková. Ta se už svým prvním kvalifikační pokusem dostala na hodnotu 67,69 metru a suverénně tak vyhrála postoupila do finále.
    Štěstí postoupit do finále ale neměla dálkařka Denisa Ščerbová. V kvalifikaci obsadila  výkonem 646 centimetrů až 21. místo, na postup jí chybělo jen 14 cm.
    Zlato z mužského triatlonu poputuje zásluhou Jana Frodena do Německa. Český reprezentant Filip Ospalý skončil na 20. pozici.

Olympiáda dnes poznala i nejlepšího zápasníka do 55 kg. Stal se jím Američan Henry Cejudo. Ve finále porazil Japonce Matsanagu 3:1 na body.

Synchronizované plavání žen nebude mít ve finále české zastoupení. Soňa Bernardová a Alžběta Dufková  neúspěšně bojovaly o postup do dvanáctičlenného finále. Ve své volné sestavě skončily osmnácté.

Deblkajakářky Michala Mrůzková, Jana Blahová postoupily do olympijského finále. V rozjížďce na pětisetmetrové trati obsadila jediná česká loď třetí místo.

České basketbalistky nestačily ve čtvrtfinálovém boji na Austrálií 46:79 a turnaj pro ně končí. Od svěřenek trenéra Bobrovského se čekalo mnohem víc než hra bez nápadu, kterou se prezentovaly proti Australankám

Čínská gymnastika to je magnet na zlato. Dnes to potvrdil Li Siao-pcheng na koni našíř a Cou Kchaj na hrazdě. Pořadatelská země tak už má z gymnastických soutěží sedm zlatých medailí!

Ve finále olympijského fotbalového turnaje se střetnou Argentina, která dnes porazila Brazílii 3:0 a Nigérie, která výsledkem 4:1 nedala Belgii šanci.

Jaký máte názor na průběh olympiády v Číně? Kdo z našich reprezentantů získá ještě zlato? Napište nám co si o tom všem myslíte. Využijte k tomu tento diskusní panel.