9. den fotbalového MS - Austrálii nezastavila ani červená karta

Čer 19, 2009

  Brett Holman
    Brett Holman oslavuje gól v síti Ghany.
 

    Tři dnešní duely nabídly dohromady 6 branek a nepříliš výraznou fotbalovou aktivitu. Snad jen poslední duel dne vybočil z nudného standardu a nabídl pohlednou hru. Jinak to byla spíše nuda a to je velká škoda. Pomalu jsme už začínali věřit, že časy špatného fotbalu jsou pryč, jenže ony se zatím drží zuby nehty.

Nizozemsko - Japonsko 1:0 (0:0)
    Tulipáni hrají na tomhle šampionátu takový zvláštní fotbal. Chvíli to vypadá jako kdyby se místo hvězd na trávníku pohybovali hráči z vesnického přeboru, kteří si jdou zakopat za dům jen aby měli večer větší žízeň a o pár minut později vymyslí pěknou fotbalovou akci, která někdy skončí brankou. Získají vedení a znovu jsme svědky hry, která si nezadá s dechberoucím derby Horní - Dolní. Jenže co naplat Nizozemci vedou tabulku skupiny E, mají na kontě šest bodů, skóre sice jen 3:0, ale to Oranjes asi příliš nevadí. V posledním zápase s Kamerunem jim stačí remizovat a první příčku ve skupině mají jistou. O postup do osmifinále je už nikdo neobere. Doufejme, že ve vyřazovací části konečně Nizozemci předvedou proč je celý svět řadí mezi fotbalově vyspělé země. Přejme si aby nám hráči ukázali, že umí nejen plnit trenérovy rady, ale že umí i bavit diváky. To jim totiž zatím moc nejde.

Přečtěte si všechny články o mistrovství světa ve fotbale 2010

Ghana - Austrálie 1:1 (1:1)
    Africký celek do zápasu nevstoupil vůbec dobře. Už po 11. minutách hry skóroval Brett Holman. Ale pak přišel pro protinožce šok. Harry Kewell ve vápně schytal tvrdou ránu přímo do ruky, ovšem sudí se, bohužel pro Austrálii, upísknul a posoudil Kewellovu ruku jako záměrnou. Následovala tedy červená karta a penalta ve prospěch Ghany. Pozdější záznamy prokázaly, že Australanova ruka byla skutečně nastřelená a o porušení pravidel se nejednalo. Ale rozhodnutí sudího už zpátky vrátit nešlo. Penaltu proměnil Asamoah Gyan a bylo vyrovnáno. Kdo čekal, že Austrálii vyloučení a ztráta vedení zlomí, ten se mýlil. Hráči ve žlutozelených dresech se semkli a soupeři z Afriky nedovolili skórovat. Fotbal tím sice výrazně utrpěl na kvalitě, ale účel světí prostředky. Ghana je po dvou kolech v čele skupiny D - paradoxní je, že zatím vstřelila pouze dva góly a to ještě oba z pokutových kopů. Postup ze skupiny ale jistý nemá. Pokud prohraje s Německem a Srbsko porazí Austrálii zbyde na Ghanu jen třetí místo.

Kamerun - Dánsko 1:2 (1:1)
    Ačkoliv se předzápasová očekávání odborníků nesla v duchu obranného utkání s minimem šancí na obou stranách a nedostatkem gólů, situace byla přesně opačná. Oba týmy hýřily aktivitou a skutečně se bylo na co dívat. Divácky nejatraktivnější část duelu byla pětiminutovka na konci poločasu. Tam se hra přelévala ze strany na stranu a týmy se vzájemně trumfovaly v tom, kdo předvede zajímavější akci. Divácky byl tenhle zápas ze všech tří dnešních nejzajímavější a přinesl i nejvíc branek - celou polovinu dnešního přídělu. Kamerun po téhle prohře ztratil veškeré naděje na postup. I kdyby v posledním zápase porazil najisto postupující Nizozemce, stejně bude nejlépe třetí. Japonci totiž sehrají vzájemný duel právě s Dánskem - kdo vyhraje, postoupí do další fáze.

    Jaký máte názor na průběh mistrovství světa v JAR? Kdo ho vyhraje? Napište nám co si o tom všem myslíte. Využijte k tomu tento diskusní panel.