HTC Touch Pro - to už není "jen" mobil

Říj 29, 2009

  HTC Touch pro
    HTC Touch Pro - mobil, který mi opravdu vyhovuje.
 

       Musím se přiznat, že z duše opravdu nemusím články na různých blogíscích, kde se uživatelé rozplývají nad vlastnostmi svých nových technických vychytávek, které vlastní sotva dva dny. Proto jsme se zveřejněním postřehu o komunikátoru HTC Touch Pro vyčkával hodně dlouho. Je to už víc než 9 měsíců od chvíle co jsem si tenhle přístroj pořídil. A po takhle dlouhé době si myslím, že už můžu mluvit o tom, že jsem si ho pořádně osahal.

       V první řadě musím upozornit, že výrobce, tedy firma HTC, není v českých luzích a hájích zrovna monopolním dodavatelem pro nejširší třídu, která zná jen Nokii, občas LG, Samsung nebo Sony Ericsson. Tento výrobce pochází z Jižní Koreje a specializuje se na výboru komunikátorů. Tedy mobilních telefonů, které nabízí víc než jen běžné volání a posílání SMS a které si po právu zaslouží anglické označení "smart phones", tedy chytré telefony. HTC Touch pro je nástupcem modelu HTC Touch Diamond a předchůdcem modelu HTC Touch HD. Přesto, že v době, kdy sjem is HTC Touch Pro kupoval bylo už na trhu jeho mladší dvojče "HD" rozhodl jsem se nakonec pro nižší model. Rozhodujícím faktorem ale nebyla cena, ale překvapivě výbava. Překvapuje vás, že by nižší model mohl poskytovat lepší služby, než jeho nástupce? Pak si přečtěte následující řádky.

       Ze všeho nejdřív uvedu první a hlavní důvod, který převážil jazýček vah na stranu Touch Pro.Ten důvod se dá vyjádřit dvěma slovy - hardwarová klávesnice. Tahle technická parádička se objeví okamžitě jakmile vysunete horní dotykovou obrazovku. Právě klasická klávesnice byla tím největším lákadlem, které mne přitáhlo k HTC Touch Pro. A po víc než tři čtvrtě roce používání musím říct, že jsem udělal dobře. Klávesnice opravdu výrazným způsobem zrychluje veškerou práci s komunikátorem. Obyčejné psaní SMS se pro vás stává bleskovou záležitostí. Když si k tomu připočteme rychlý přístup k internetu a tedy i k vaší mailové adrese, získáme rázem skvělý nástroj pro psaní a prohlížení e-mailů ať jste kdekoliv.

       Dalším významným pozitivem bylo, že HTC Touch Pro má v sobě integrovaný GPS modul. V době, kdy jsem mobil kupoval jsem ještě neplánoval jeho významné a časté využívání pro navigaci, ovšem rozhodnutí naší firmy, že se náš rajón mění ze známé Vysočiny na neznámé Jindřichohradecko a Táborsko bylo výraznou čárou přes rozpočet a GPS se rázem stala prakticky nutností. Pak stačilo jen nainstalovat GPS software (já osobně jsem se rozhodl pro TomTom) a bylo vyřešeno. Stačí vždycky jednou za týden stáhnout aktuální družicová data, které vaši pozici ještě víc zpřesní a máte vyhráno. Když už jsme u toho stahování musím upozornit, že při něm můžete využít klasický bezdrátový příjem (telefon vždycky sám automaticky vybere nejvhodnější síť), Nebo můžete využít klasického připojení k PC přes kabel, kdy se data stáhnou pomocí vašeho PC připojení k internetu.

       HTC Touch Pro pracuje na bázi operačního systému Windows Mobile 5 a za celou dobu jeho používání jsem se setkal s max. třemi případy "pádu systému" a nutností restartu. Již v základní nabídce je komunikátor dodáván s mobilní verzí kancelářského balíku Office, takže nebudete mít problém pracovat s Wordem, Excelem, ale i dalšími sobory, které můžete jak aktivně prohlížet, upravovat, ale i sami vytvářet. Za zmínku ustojí i možnost prohlížení formátu pdf.

       HTC Touch Pro navíc nabízí i možnost rozšíření vnitřní paměti (pokud plánujete do mobilu ukládat hudbu, nebo SW pro GPS navigaci, pak je to skoro nutnost) pomocí karet mikro SDHC. Osobně jsem se rozhodl pro 16 GB variantu a rozhodně nelituju. Za celou dobu používání jsem s ní nezaznamenal jediný problém.

       Pokud bych měl celý dnešní postřeh uzavřít a zrekapitulovat, pak bych Vám všem asi vzkázal - pokud potřebujete mít nonstop přístup k internetu, a psaní SMS, či e-mailů na obyčejné mobilní klávesnici vám připadá nudné a hledáte něco s dotykovým displejem, pokud chcete "mobil", který nabízí víc než jen volání a SMS pokud chcete chytrý telefon s možností GPS a Office Mobile a nevadí vám, lehce vyšší cena, pak je pro vás všechny HTC Touch Pro nejlepší možnou volbou. nebojte se v ČR neznámé značky. Výrobky HTC jsou opravdu kvalitní.

       Jaké jsou Vaše názory na HTC Touch Pro? Sázíte na klasické telefony, nebo dáváte raději přednost moderním smart phonům? Setkali jste se už se značkou HTC? Napište nám o svých názorech! Pro své názory a dotazy využijte tento diskusní panel.