8. den fotbalového MS - Den plný překvapení

Čer 18, 2009

  Miroslav Klose
    Miroslav Klose dostává červenou kartu.
 

    Dnešek opravdu přinesl velmi zajímavé momenty. Všechny tři zápasy skončily, nebo se alespoň vyvíjely jinak než se všeobecně očekávalo. Za svými možnostmi zaostaly hlavně týmy Německa a Anglie. Oba evropské celky totiž svoje zápasy nezvládly a očekávané tři body si nepřipsaly.

Německo - Srbsko 0:1 (0:1)
    Asi největší překvapení dnešního dne se zrodilo hned v úvodním zápase. Ani nemusíme moc rozebírat zápas abysme odhalili hlavní viníky německého selhání. Na začátku bylo všechno podle plánu. Němci se ujali taktovky a nebezpečně ostřelovali soupeřovu branku. Ve 12. minutě dostal Miroslav Klose žlutou kartu a o 25 minut později uviděl žlutý terčík znovu. No a to samozřejmě podle pravidel znamená kartu červenou. Srbové nabídnutou šanci využili hned vzápětí zásluhou Milana Jovanoviče. Jenže Němce mohl do zápasu vrátit v 60. minutě Podolski. V brankovišti totiž udělal Vidič klukovinu a zahrál míč rukou. Nasadit Podolskiho na penaltu byl velký risk - předtím totiž spálil několik šancí a stejně dopadl i jeho pokutový kop, který brankář Stojkovič vyrazil před sebe. Němci se ještě snažili něco s výsledkem udělat, ale smůla se jim lepila na paty a jejich hra se rozpadla. Občas se sice objevila nějaká šance, ale na vyrovnání to už nestačilo.

Přečtěte si všechny články o mistrovství světa ve fotbale 2010

Slovinsko - USA 2:2 (2:0)
    Krásná ukázka toho jak se dá prohrát i zdánlivě vyhraný zápas. Slovinci vedli už o dvě branky a asi se jim zdálo, že už je Američané nemůžou ohrozit. Jenže to se šeredně spletli. Amerika nastoupila do druhého poločasu odhodlaná výsledek změnit, zatímco Slovinci čekali, že utkání v klidu odbrání a připíšou si tři body. Jenže Američané se s tím odmítli smířit a výsledkem bylo nejprve snížení a v 82. minutě dokonce vyrovnání. Přesto nakonec mohou hráči USA litovat. V samotném závěru totiž dostali míč do sítě i napotřetí, díky čemuž by se ujali vedení. Poprvé na šampionátu ale pochybil rozhodčí, který branku neuznal. Z opakovaných záznamů ale jasně vyplynulo, že se v žádném případě nemohlo jednat ani o ofsajd ani o faul. Rozhodnutí arbitrů jsou ale neměnná takže si oba týmy rozdělily body mezi sebe rovným dílem.
 

Anglie - Alžírsko 0:0 (0:0)
    V tomhle souboji se střetly týmy, které v minulém kole potrápily chyby gólmanů. Ani jeden do dnešního souboje nenastoupil. Čaučího zastavilo zranění a Greena vystřídal James. A chyba brankáře ani na jedné straně nepřišla. Ovšem to, co předváděli na hřišti hráči Anglie, to byla ubohost. Po včerejším vyhoření Francie jsem čekal, že se Angličané pokusí zvednout prapor evropských celků, ale mýlil jsme se. Angličané hráli strnule a bez nápadu. Jejich střely mířily hodně mimo a když už se dostali do slibné pozice, ještě vymýšleli jak by mohli situaci vyšperkovat. Zbytečně proto ještě nahrávali, volili zasekávačku nebo si míč ještě překopli. Tak jako tak všechny varianty byly marné - gól nepřicházel. Když Alžířané viděli jak se Anglie trápí tak se zcela logicky stáhli do ústraní - proč útočit a riskovat, že se Anglie chytí, když můžeme v klidu dojít k remíze. A tak se ze zápasu stala nudná podívaná, která odpovídala duelům vídaným před několika dny v úvodním zápasech.

    Jaký máte názor na průběh mistrovství světa v JAR? Kdo ho vyhraje? Napište nám co si o tom všem myslíte. Využijte k tomu tento diskusní panel.