Konečně výhra!

Zář 17, 2007

  Dukla má první body. Vítězství je o to sladčí, že jsme porazili Třebíč
    Dukla konečně zabrala a ukázala svou sílu!
 

    Tak a už je to tady. Fanoušci jihlavské Dukly se po dvou kolech konečně dočkali. Po neočekávaném výpadku v ostravskou Sarezou 2:6 a ještě neočekávanější výsledkové krizi na ledě nováčka ze Šumperka 3:1 jsme si konečně mohli vychutnat pocit vítězství. Ten by byl sladký už sám o sobě, ale fakt, že jsme porazili Třebíč váhu tohoto výsledku ještě zvýšil. Vždyť Dukla se doposud v tabulce krčila na poslední příčce skóre 3:9  u soupeřů moc respekt nebudilo. Zato Třebíč měla po dvou kolech plný počet bodů a hýřila optimismem. Zápas samotný však ukázal starou známou pravdu, Derby nezná favorita a to se dnes potvrdilo.

    Utkání kralovali gólmani. Mohli jsme si myslet, že zranění třebíčského Luňáka pro nás bude výhodou, ale liberecký Nedvídek ho zastoupil přímo skvěle. Dokázal vychytat několik stoprocentních šancí. Na druhé straně stojící Zgraggen se také nenechal zahanbit a několika velmi podařenými zákroky si nahlas řekl o místo brankářské jedničky v červenožlutém dresu. U mne je velice neobvyklé, že bych veřejně chválil některého hráče Třebíče, přesto dnes udělám výjimku  a vyzdvihnu právě výkon brankáře Nedvídka, jehož zákroky byly pro tým klíčové.

    Měl bych ještě jeden závěrečný minipostřeh. Zatímco když jsme hráli s Ostravou tak nám všichni Ostraváci psali povzbudivé zprávy. Ovšem dnešní vysílání v Třebíči přineslo hlasy jako že jsme neobjektivní, že nadržujeme Dukle atp. Tyto připomínky jsou sice docela určitě pravdivé, protože my opravdu objektivní nejsme, ale znovu potvrdily to, co se o Třebíči ví. Do všeho zkrátka musí šťourat.