Ponížili jsme Němce!

Říj 17, 2007

  Čeští fanoušci po výhře v německu slaví postup na EURO
    Čeští fanoušci můžou slavit. Reprezentace se dostala na EURO 08!
 

    Musím se přiznat, že když před pár dny vyjížděl český fotbalový výběr k sousedům do Německa byl jsem k jejich zápasu trošku skeptický. Přeci jen herní problémy ze zápasů s Kyprem a Wallesem zanechaly ve fanouškovské duši hodně hluboké jizvy, které se hojí jen pomalu. Dnešní duel však byl tím nejlepším lékem.

    Co bylo vlastně pro naše vítězství tím rozhodujícím faktorem? Podle mého názoru to byla úvodní branka, kterou jsme namachrovaným Němcům hodně srazili hřebínek. Pak se na jejich kopačky začala pomalu dostávat nervozita, čehož naši hráči, kteří dnes skvěle plnili taktické pokyny, bez chyby využili.

    Jistě, velkou roli sehrál fakt, že Němci už mají účast na mistrovství Evropy jistou a tak si mohli dovolit nás trošku podcenit. Ale prohrát doma 0:3 navíc po tak chabém výkonu, to už je hodně velké riskování s nervy fanoušků, kteří své idoly několikrát odměnili varovným hvízdáním. Českému fanouškovi mohou být problémy Němců ukradené - teď nás už nemusí zajímat. Dokonale jsme jim vrátili minulou porážku z Prahy a ziskem tří bodů jsme se na úkor Kypru prosmýkli na ME, které se koná už příští rok.

    Ve zbývajících zápasech už nám také o nic nepůjde a stejně jako dnes Němci bysme si mohli dovolit je vypustit, ale horoucně doufám, že se tak nestane. Už jen proto, že mezi duely, které se ještě mají odehrát figuruje i prestižní duel se Slováky. Takže: Pánové, díky za super výkon a do konce kvalifikace nepolevujte.