7. den fotbalového MS - Argentinská kanonáda a francouzský kolaps

Čer 17, 2009

  Frank Ribéry
    Frank Ribéry nemůže pochopit, že je Francie na pokraji vyřazení.
 

    Myslím, že nadpis asi nejlépe vystihuje dva hlavní body dnešního dne, který s sebou přinesl nadprůměrný počet branek - celkem jsme jich dneska viděli deset a to je velmi příjemná změna, kterou si gólově vyhladovělí fanoušci určitě nechají líbit. Dvě kola už za sebou mají skupiny A i B takže se naplno rozbíhají debaty o tom kdo může a kdo nemůže postoupit případně za jakých podmínek.

Argentina - Korea 4:1 (2:1)
    Ač nerad využívám průpovídky komentátorů, tady udělám výjimku. Použiju slova Jaromíra Bosáka, který prohlásil "Vítej, fotbale, už jsme tě dlouho neviděli." Tahle věta naprosto přesně vystihuje celý zápas. Argentinská hra byla balzámem na duši a narážečky jejích hráčů vedly ke skvělým gólům. Konečně se ukázalo, že hráči na MS fotbal skutečně umějí a jak je kopaná krásný sport. I když se před mistrovstvím čekalo, že hlavním brankovým tahounem bude Lionel Messi, má jihoamerická země jiného střelce. Gonzalo Higuain sestřelil Korejce čistým hattickem a vyhoupnul se do čela tabulky střelců celého šampionátu.  Fotbalový kouzelník z Barcelony ale má význam pro mužstvo i když góly nedává. Higuainovi naservíroval několik lahůdkových nahrávek. Argentina si touhle výhrou velmi přiblížila postup do další fáze. V posledním zápase jí postup zajistí jakýkoliv bodový zisk proti Řecku. Pokud prohraje, stále ještě naděje na postup žije.

Přečtěte si všechny články o mistrovství světa ve fotbale 2010

Řecko - Nigérie 2:1 (1:1)
    Nigérie vedla nad Řeckem od 15. minuty a nic nenasvědčovalo tomu, že by její reprezentanti měli mít se svým soupeřem problémy. Vše ale změnil stupidní faul záložníka Kaity, který se mimo hrací plochu pokusil nakopnout stehno Torosidise. Červená karta v 35. minutě byla pro Nigérii hlavním zlomovým momentem. Když se k tomu přidalo i několik svalových zranění, která si vyžádala častá ošetření, hráli často Afričané jen v devíti lidech a to potom síly ubývají o poznání rychleji. Řekové nabídnout přesilovku využili a díky dvěma brankám si připsali tři body. Řekové musí pro postup do osmifinále věřit v to, že na závěr získají víc bodů než Korea. Ta má totiž o jednu branku lepší skóre. Nigérie sice ještě nemá ani body, ovšem i ona může proklouznout do další fáze. Musí ale minimálně o dva góly porazit Koreu a zároveň doufat, že Argentinci porazí Řecko.
 

Francie - Mexiko 0:2 (0:0)
    Jestli jsem po prvním zápase psal, že v něm galský kohout jen úpěnlivě sípal při bezgólové remíze s Uruguají tak po druhém duelu je tenhle opeřenec oškubaný a připravený na pořádný slepičí vývar. Francie byla ubohá! Hlavně ve druhé půli nepředvedli její reprezentanti prakticky nic. Ve dvou duelech na mistrovství nedali ani gól a od vyřazení jsou jen krůček. Snad je to odplata osudu za nefér postup Francouzů z kvalifikace, kde jim pomohla Henryho ruka. Každopádně to co produkovali její hráči z dnešním zápase bylo trapné pro každý tým, ovšem pokud se jedná o obhájce stříbrných medailí z posledního světového šampionátu, pak je situace do nebe volající. Pokud v posledním zápase spolu Uruguay a Mexiko remizují, pak postoupí oba a Francie pojede domů.

    Jaký máte názor na průběh mistrovství světa v JAR? Kdo ho vyhraje? Napište nám co si o tom všem myslíte. Využijte k tomu tento diskusní panel.