6. den fotbalového MS - Konečně se něco děje!

Čer 16, 2009

  Gelson Fernandes
    Gelson Fernandes slaví gól v síti favorizovaného Španělska.
 

    Souboje v základních skupinách dnes přešly do druhého kola. A dnešní zápasy ukázaly, že mistrovství nabírá otáčky a že se při jeho sledování můžeme dočkat velmi zajímavých okamžiků Ani jeden zápas si totiž na rozdíl od minulých dní nezaslouží nálepku špatný.

Honduras - Chile 0:1 (0:1)
    Tenhle zápas jasně ukázal, že poměr střel se nutně nemusí odrazit ve výsledku. Chilané ostřelovali branku Hondurasu jako Němci za války Stalingrad, ovšem gól dali jediný. A to navíc nebyl zrovna obvyklý. Beausejoura totiž při odkopu míče nastřelil Mendoza! Hráči Hondurasu mi připadali jakoby ospalí. Do útoku se příliš nehrnuli a že by v obraně nějak hýřili aktivitou se také říct nedá. Chilané si tak mohli ukroutit hlavu nad produktivitou svých střelců. Je skutečně s podivem že z tak velkého množství střeleckých pokusů nevytěžili více branek. Může za to míč Jabulani, studené počasí, nebo snad bzučení vuvuzel? Těžko říct. Možná se Chilané teprve rozjíždějí. Na svém kontě ale už mají 6 výher v řadě a dokonce 7 bez inkasovaného gólu. V zápase působili svěžím dojmem a bylo vidět, že mají chuť do fotbalu. Jen tak dál, to se jim bude v dalších zápasech určitě hodit. 

Přečtěte si všechny články o mistrovství světa ve fotbale 2010

Španělsko - Švýcarsko 0:1 (0:0)
    Bez jakýchkoliv průtahů to řeknu na rovinu - tohle je největší překvapení dosavadního průběhu MS. Úřadující evropští šampioni a jedni z největších aspirantů na titul v JAR pohořeli se Švýcarskem, které má k označení favorit hodně daleko. Přesto se reprezentanti alpské země nenechali zastrašit a na svého soupeře nastoupili s pevnou obranou, přes kterou se jihoevropané probíjeli jen stěží. Silnou zbraní Švýcarů byly protiútoky, které měly smrtící zakončení. Když jsem viděl zarputilost s jakou se Fernandes hnal za míčem aby ho přetavil v první gól zápasu, jen stěží mne mohlo napadnout jiné označení než beranidlo. Švýcar totiž šel za míčem doslova přes mrtvoly a nakonec ho dostal za čáru. A za pár minut mohli Švýcaři přidat z brejku i druhý gól, ale fotbalový bůh se rozhodl Španěly víc netrápit a tak míč poslal jen do tyče. A díky pevné obraně Švýcarů  se už skóre nezměnilo ani na druhé straně takže jsme tu měli rázem nečekaný skoro až šokující výsledek.

JAR - Uruguay 0:3 (0:1)
    Tahle facka domácí hodně bolela. Jihoafričané namlsaní remízou s Mexikem čekali, že stejný osud je bude čekat i s jihoamerickým celkem. Ó jak šeredně se zmýlili. JAR se prakticky nedostala do kloudné šance a naopak Uruguay byla při chuti. No a střelecký úspěch Diego Forlána? To byla báseň. Sice míči v jeho cestě pomohla teč bránícího hráče,ale křivka se kterou mičuda zaplula pod břevno pohladila srdce fanoušků. Byl to skutečně moc pěkný fotbalový moment. Ale druhá branka Jihoameričanů přinesla spíše rozpaky. Sudí Busacca totiž ukázal červenou kartu jihoafrickému brankáři Khunemu za faul, který v podstatě skoro vůbec nebyl. Forlán nabídnou penaltu proměnil, ale i když se na celou věc dívám s odstupme, zdá se mi, že Khune si červenou rozhodně nezasloužil. Zdecimovaní domácí pak inkasovali ještě jednou v samotném závěru utkání a touhle prohrou si hodně zkomplikovali očekávaný postup ze základní skupiny.

    Jaký máte názor na průběh mistrovství světa v JAR? Kdo ho vyhraje? Napište nám co si o tom všem myslíte. Využijte k tomu tento diskusní panel.