4. den ZOH - Bauerův mocný finiš přinesl bronz

Úno 16, 2010

Lukáš Bauer
    Lukáš Bauer vybojoval pro české barvy druhou medaili z Vancouveru

Sbírka českých medailí se utěšeně rozrůstá. Druhý cenný kov do sbírky dneska přidal Lukáš Bauer, který na 15 kilometrové trati vybojoval třetí místo. Ale do hry se zapojili i další čeští reprezentanti.

Běh na lyžích    Běh na lyžích

První olympijský závod čtvrtého dne měly na programu lyžařky, které se pustily na 10 kilometrů volnou technikou. Ten s náskokem šesti sekund vyhrála Švédka Charlotte Kallaová. Druhé místo vybojovala Estonka Kristina Šmigunová-Vähiová a třetí skončila Norka Marit Björgenová. České barvy bv tomhjle závodě příliš nezářily. Kamila Rajdlová doběhla na 25. pozici. Ivana Janečková obsadila 32. místo a Eva Nývltová byla 54.

Čeští fanoušci si ale všechno vynahradili v závodě mužů na 15 kilometrů volnou technikou. Soutěž se pro Lukáše Bauera zpočátku vyvíjela dobře. Na prvním mezičase bojoval o špičku, ale pak na lyžaře z Božího Daru dolehla krize. Tu ale ze sebe dokázal v závěru setřást a cílem projel na třetím místě. Přesto nikdo ještě nemohl slavit. Na trati byl totiž ještě Švéd Hellner. Už pouze on mohl Bauera sesadit z bronzové pozice. Jenže právě severský reprezentant v posledních stovkách metrů vytuhnul a do cíle dojel se ztrátou vteřiny a půl na Bauera. Česká republika se tak mohla radovat z druhé olympijské medaile z Vancouveru. Na druhém místě dojel Ital Pietro Piller Cottrer a zlato získal Dario Cologna ze Švýcarska. Za zmínku stojí určitě i to, že jeden z největších favoritů Nor Northug skončil až 41. se ztrátou víc než dvě minuty! Na závěr ještě dodám, že Martin Koukal skončil 18, jeho jmenovec Martin Jakš 29. a Milan Šperl dojel 43.

Alpské= lyžování    Alpské lyžování

Švýcarsko se po 22 letech čekání konečně může radovat ze zlaté olympijské medaile ve sjezdu mužů! Postaral se o ní Didier Defago, který o sedm setin sekundy porazil druhého Nora Lund Aksel Svindala a bronz vybojoval Američan Bode Miller. Naši reprezentanti žádný velký úspěch podle očekávání neudělali.Onděj Bank byl se ztrátou 2,35 sekundy na vítěze 30. Petr Záhrobský dojel 36.se ztrátou 3,13 sekundy. Na 40. místě dokončil závod Kryštof Krýzl a Filip Trejbal obsadil 57. příčku. Důležité ale je, že čeští jezdci tuto soutěž pojali spíše jako trénink na kombinaci.

snowboardcross    Snowboardcross

Kvalifikace dopadla pro české snowboardcrosaře vcelku dobře. Michal Novotný byl 29. a David Bakeš i přes pád obsadil poslední postupové 32. místo. V osmifinále to už bylo složitější. Bakeš nedokončil a Novotný dojel třetí. Jenže kvůli diskvalifikaci Itala Schiavoneho a Francouze De La Rueho se náš reprezentant podíval do čtvrtfinále. V něm se držel na třetím místě a při útoku na druhou pozici došlo ke střetu s Rusem Boldykovem, načež následoval pád, který znamenal konečné 16. místo. Olympijské zaklto z Turína obhájil Američan Seth Wescott, Druhý skončil domácí Mike Robertson bronz bere pro Francii Tony Ramoin.

Saně
    Saně

Ženy mají za sebou dvě ze čtyř finálových jízd a prozatím vede Němka Tatjana Hüfnerová, která vede o pět setin před Rakušankou Ninou Reithmayerovou, třetí je další německá závodnice Natalie Geisenbergerová. Právě Rathmayerová se velmi dlouho držela na první pozici, hlavně díky perfektně projeté spodní pasáži. Za zmínku stojí i fakt, že po tragické nehodě gruzínského sáňkaře došlo ke zkrácení trati. Muži startují z původně plánovaného ženského startu a ženy se do závodu pouští ze startovacího okna určeného juniorům. To s sebou ale nese jednu nepříjemnost. Ihned po startu následuje poměrně náročná zatáčka, která hned na začátku oddělila dobré závodnice od těch horších.

rychlobruslení     Rychlobruslení

To, co se podařilo Korejci Mo Te-pomovi by asi chtěl zažít každý. Během čtvrtého olympijského dne totiž slavil 21. narozeniny a hned si k nim dal krásný dárek - zlatou medaili ze závodu rychlobruslařů na 500 metrů. Zbylé medaile si rozebrali Japonci Kejičiro Nagašima a Džodži Kato.

krasobruslení     Krasobruslení

Čína získala první krasobruslařské zlato z olympiády v historii. Vděčí za to sportovní dvojici ve složení Süe Šen, Čao Chung-po. Nejlidnatější země světa za to jak se říká pořádně vzala, na druhém místě skončili její reprezentanti Čching Pchang a Ťian Tchung. Bronz bere německé duo Aliona Savchenková a Robin Szolkowy.

Těšíte se na ZOH 2010 ve Vancouveru? Co říkáte na šance českých sportovců? A co ten časový posun, jak se s ním vyrovnáváte?  Napište nám o svých názorech! Pro své názory a dotazy využijte tento diskusní panel.