LOH - 6. den - Další česká medaile!

Srp 14, 2008

Kateřina Emmons se stříbrnou olympijskou medailí s Pekingu
    Kateřina Emmons přidala ke svému zlatu dnes i stříbro a stala se tak nejúspěšnější českou závodnicí v Pekingu.

V jednom z minulých olympijských postřehů jsem si postěžoval, že po dvou medailově úspěšných dnech nastává velký útlum. Jako kdyby moje slova české olympioniky vybudila k větším výkonům.
    Jako první vyslyšela nejen moje prosby Kateřina Emmons, která po vítězství ve vůbec prvním závodě olympiády nastoupila i na 3x20 ran ze sportovní malorážky. Závod se vyvíjel jako na houpačce. Po šestém místě v kvalifikaci asi nikdo žádný velký výsledek nečekal. Kateřina se ale ve finále neuvěřitelně díky prvním pokusům zvedla. Okamžiky, kdy česká střelkyně sahala po zlatu se střídaly s chvílemi, kdy bysme nebrali žádnou medaili. Nakonec ale Kateřina závěrečnou ránou 10,2 vystřelila stříbrnou medaili a po bronzu z Athén a zlatu ze sobotního Pekingu tak zkompletovala svojí soukromou medailovou sbírku.

V plaveckém bazénu dnes brzy ráno nejprve na programu závod mužů na 100 metrů volný způsob. Na sprinterské trati neměl konkurenci Francouz Alain Bernard.
    Australské štafetářky na 4x200 metrů volný způsob vyhrály zlaté olympijské medaile ve světovém rekordu s hodnotou 7:44,31 sekundy.
    Český reprezentant Michal Rubáček vylepšil český rekord na 100 metrů motýlek, ale ani to mu nestačilo na to aby přešel přes kvalifikační síto do semifinále.

Čína v současné době asi nemá ve sportovní gymnastice konkurenci. Dnes jej reprezentant Jang Wej vyhrál další zlatou medaili. Tentokrát to bylo v gymnastickém víceboji. Na druhého Japonce Koheje Učimoru měl náskok 2,6 bodu.

V kanále Šun - i byly dnes na programu nejprve semifinálové jízdy deblkánoistů. Naše dvojice Wolf - Štěpánek postoupila do finále ze třetího místa.
    Po deblařích měly do koryta vyjet i kajakářky i se Štěpánkou Hilgertovou. Počasí ale řeklo NE a kvůli silnému větru a průtrži mračen musel být celý zbytek soutěží přesunut na jiný termín. Člověk se skoro až musí zasmát tomu jak před olympiádou Čínští funkcionáři prohlašovali, že se postarají o to, aby počasí během Her nedělalo psí kusy. Jak je vidět, heslo Poručíme větru, dešti opravdu není založeno na pravdě.

Ženská lukostřelba zná svou individuální vítězku. Stala se jí Číňanka Čang Ťüan Ťüan. Svou výhrou tak ukončila neuvěřitelných 24 let trvající dominanci lukostřelkyň z Koreje.

Český reprezentant v zápase řecko-římském Marek Švec sahal po bronzové medaili, jenže po prohře s Assetem Mambetovovem z Kazachstánu na něj zbyla až pátá pozice. Zlato vybojoval po zásluze Rus Aslanbek Kuštov, který v průběhu celého turnaje neztratil ani jeden jediný bod.

Zlato z finále v judu žen kategorie do 78 kg vybojovala Číňanka Jang Siou-li. Ve finále porazila Kubánku Castillovou na praporky.
    V turnaji mužů v judu kategorie do 100 kg získal na Tuvshinbayar Naidan z Mongolska. Získal tak pro Mongolsko historicky vůbec první olympijské zlato v dějinách země.

O pořádnou ostudu, která snad v historii Olympiády nemá obdoby se dnes postaral Ara Abrahamian původně z Arménie, ale reprezentující Švédsko. Ten neunesl vyřazení v semifinále řeckořímského stylu v kategorii do 84 kg a jen díky zásahu ostatních členů reprezentačního výběru neinzultoval rozhodčí. V souboji o třetí místo pak vyhrál a zasloužil si bronzovou medaili. Většina lidí by za ní byla neskonale šťastná. Naturalizovaný Švéd s ní ale naštvaně mrsknul o zem, nechal jí ležet na žíněnce a prohlásil, že o ni nestojí. Že jeho zajímalo zlato. Pak ještě stihl obvinit MOV z korupce a nečisté hry načež dobrovolně ukončil kariéru.

Olympiáda je chudší o tři velká tenisová jména. Nejprve svůj souboj nezvládl Švýcar Roger Federer a o hodinu později v Pekingu dohrála i Američanka Serena Williamsová. Krátce po ní nezvládla svůj souboj s domácí tenistkou Li Na americká favoritka Venus Williamsová.

Jaký máte názor na průběh olympiády v Číně? Kdo z našich reprezentantů získá ještě zlato? Napište nám co si o tom všem myslíte. Využijte k tomu tento diskusní panel.