4. den fotbalového MS - Nečekaná výhra Japonců

Čer 14, 2009

Keisuke Honda a spoluhráči
    Keisuke Honda a spoluhráči slaví jedinou branku v zápase

Na letošním šampionátu zatím platí jednoduché pravidlo - pokud dáš gól, máš minimálně bod jistý. Fanoušci jen nevěřícně kroutí hlavou, ale tohle mistrovství se k nám zatím bohužel chová docela macešsky. Z nastoleného trendu nevystoupily ani dnešní duely, které dohromady nabídly 5 branek.

Nizozemsko - Dánsko 2:0 (0:0)
    Tým Oranjes umí hrát fotbal, o tom není pochyb, jenže dneska to dlouho vypadalo, že si jdou Tulipáni jen tak rekreačně zakopat. V prvním poločase chybělo nasazení, akce a fotbalový nápad. Dánové se do útočení taky příliš nehrnuli a výsledkem byl paskvil, který mnoho nezaujatých fanoušků nenadchl. Nizozemce nakopnul až teprve vlastní gól Dána Poulsena. Byla to mimořádně nešťastná chvilka. Hlavička Poulsena mířila mimo branku, jenže do cesty se jí dostala záda  obránce Aggera, která lehce změnila jeho směr. Balón tak zaplul k tyčce. Ve zbytku druhého poločasu se Nizozemci alespoň občas odhodlali k nějaké útočné akci, ale moc to nepřeháněli - přecijen měli nahráno tak proč by se honili. 85. minuta ale nakonec přinesla branku. Elia sice pálil jen do tyče, ale pohotový Kuijt balón doklepl za čáru. Celkově vzato se Nizozemci šetřili na další zápasy a proto podvědomě hráli na půl plynu. Sami asi moc dobře vědí, že v dalším průběhu turnaje s podobnou hrou neuspějí.

Japonsko - Kamerun 1:0 (1:0)
    Kamerunští lvi, jak se někdy fotbalistům z této středoafrické země přezdívá, měli dnes trochu obroušené drápy. Naopak modří samurajové si své mačety naostřili dokonale. Utkání mnoho fotbalové krásy nepobralo, pohledné útočné šance aby člověk hledal skoro pod mikroskopem, ale nakonec jsme viděli alespoň jeden gól. K velkému překvapení všech se ale míč ocitl v síti Kamerunu, který se léta honosí titulem - nejzkušenější africký tým na MS. Jenže co naplat. Takeshi Honda si ve 39. minutě zaběhl na zadní tyč, kam se štěstím propadl centr a v zakončení už neměl problém. Zbytek zápasu byl takový ... jak to jen říct slušně ... nijaký. Kamerun se sice snažil vyrovnat, ale Kawašima v brance Japonska se moc často nezapotil. Jeden z adeptů na postup do další fáze svůj první duel prohrál a v dalším průběhu se bude muset hodně snažit.

Itálie - Paraguay 1:1 (0:1)
    Na tenhle zápas jsem se hodně těšil, ale jaké bylo moje zklamání, když jsem po většinu času viděl nudnou podívanou někde pod úrovní české ligy. Prakticky chyběly střely ze střední vzdálenosti. Když už se nějaká (asi omylem) vyskytla, byla to pomalá plašmuška, která ještě ke všemu mířila přesně doprostřed brány a nebo naopak pumelice, která letěla dva metry mimo. těžko říct, zda tyhle kreace způsobuje míč Jabulani, ale jisté je, že se na tenhle fotbal někdy nedá koukat. Ale zpátky k tomuhle zápasu. Nečekaně šla do vedení Paraguay a když Itálie v poločase vystřídala brankáře Buffona, začal jsem si myslet, že obhájci titulu okusí ve svém prvním vystoupení v JAR hořkost porážky. Ono by to tak i bylo, kdyby paraguayský brankář Villar v 63. minutě nepodběhl vysoký centr, který následně De Rossi doklepl do sítě. Konec zápasu se fotbalu moc nepodobal. Fauly, přerušení a ošetřování rozdrobily závěr utkání, ve kterém měla více chuti po rozhodující brance Paraguay, ovšem gól nepřišel. Týmy se tak rozešly smírně - 1:1.

Jaký máte názor na průběh mistrovství světa v JAR? Kdo ho vyhraje? Napište nám co si o tom všem myslíte. Využijte k tomu tento diskusní panel.