dugi.xf.czPostřehy › Všechno se mění jenom změna trvá

Všechno se mění jenom změna trvá

Kvě 14, 2009

  Nový design webu
    Doufáme, že se Vám bude nový design webu líbit.
 
  Starý design webu
    Starý design už pomalu nedostačoval.
 

    Je to tak, nic nemůže zůstávat stejné moc dlouho. Prvním důvodem je to, že se věc postupně okouká a za druhé vlak vývoje neustále ujíždí do dáli a kdo chce s dobou držet aspoň krok musí čas od času podniknout změny. Někdy větší, jindy menší.

    Web www.dugi.xf.cz oslavil před pár dny svoje třetí narozeniny V ruchu hokejového mistrovství tahle zpráva sice kamsi zapadla, přesto teď, trošku se zpožděním přicházíme s dárkem. A není to nic malého - jedná se o kompletní redesign celého webu. Troufám si říct, že se jedná o největší změnu v historii celého webu - stránky už mají konečně elegantní, slušivý kabát.

    Asi se ptáte proč jsem se k takhle velkému kroku rozhodl. Inu, kromě důvodů, které jsem popsal v horním odstavci na tom nesla velkou část viny myšlenka, která v mé hlavě postupně klíčila.S webem je to totiž jako s dítětem. V útlém věku nikoho nepřekvapí když je dítě špinavé třeba od bláta, nebo od barev. K jeho věku to patří. Stejně tak i mladé weby mají "nárok" na grafické úlety. Jak ale dítě stárne, musí o svůj zevnějšek víc dbát - chodí třeba do školy, vidí ho víc lidí atd. Když by někdo přišel třeba do školy špinavý od bláta asi by se na něj ostatní dívali skrz prsty. Weby to mají úplně stejné. Jak postupně stárnou, chodí na ně čím dál víc lidí. Jsou zkrátka víc na očích. A proto se musí vylepšit i grafická stránka.

    Co všechno s sebou tenhle redesign nesl? Dva dny detailního prohledávání mnoha internetových stránek specializujících se a webové šablony, dvanáct dní ustavičné práce při redesignu, kdy mi pod kurzorem myši prošlo skoro tisíc souborů. A nakonec velkou spokojenost nad tím, že se dílo zdárně podařilo. Doufám, že se Vám nový design líbí a že našemu webu zachováte svou věrnost.

    Ani tahle změna by nebyla možná bez Tommyho pomoci, za kterou bych mu chtěl touhle cestou upřímně poděkovat.

    Jaký máte názor na rekonrstukci a redesign webu? Líbí se vám víc než ten minulý design? Napište nám co si o tom všem myslíte. Využijte k tomu diskusní panel.