Bary, kde jsi?

Lis 13, 2007

  Milan Baroš ve svých výkonech poslední dobou tápe
    Ty tam jsou časy, kdy se Milan Baroš nad hřištěm doslova vznášel.
 

    "Hledá se pravý Milan Baroš. Zn.: Spěchá" Přesně takový inzerát by si mohly vyvěsit fotbalové kluby v celé Evropě. Ne, nehledají toho požitkáře, který se v luxusních autech prohání po dálnici rychlostí přes 270 km/h ani toho, který si u černošského soupeře mává rukou před nosem, už vůbec nemají zájem o toho útočníka, který se na hřišti s míčem potká jen občas a v útoku je bezradný. naopak! Hledají toho hbitého štírka, který se protáhl skrz každou obranu a před jehož střelou se třásli všichni brankáři světa. hledají hráče, který fotbalovou genialitou a tahem na branku vyčníval nad ostatní. Hledají toho úžasného střelce, který všechny udivoval svým odhodláním vstřelit gól a který se stal nejlepším střelcem ME v Portugalsku před třemi lety. Tenhle super hráč beze stopy zmizel a na veřejnosti za něj vystupuje dvojník, který víc než fotbalově na sebe upozorňuje aférami.

     Musím se přiznat, že předchozí řádky se mi nepsaly vůbec snadno. Dlouhá léta jsem totiž Milanovi fandil, byl to můj oblíbený hráč a já se těšil na každý další gól, který vstřelí. V poslední době jsem ale z jeho pádu velmi zklamán. Jakmile se v novinách objeví jméno Baroš, jsem obvykle ochoten vsadit spodky na to, že se nejedná o jeho galapředstavení na hřišti, ale o další extempore. Když byl ještě v Anglii, věřil jsem, že je jeho pád způsoben jen neshodami s trenéry a špatnými tréninkovými metodami. Od jeho přestupu do Lyonu jsem čekal jeho gólové probuzení, ze kterého by následně profitoval i národní tým. A co přišlo? Velké nic! Nejvýznamnější zmínkou z jeho francouzského působiště byla zpráva, že se ve svém voze proháněl po dálnici rychlostí 271 km/h.

     Co bude dál? Bojím se předpokládat. mám strach, že se Bary do své excelentní formy už nedostane. pokud se jí bude chtít jen přiblížit, bude muset vynaložit opravdu veliké úsilí a opustit svůj dosavadní styl života. Rovnou by měl zapomenout na přestup do Monaka. Ráj hazardních hráčů s nespočtem lákadel by byl jeho posledním hřebíčkem do fotbalové rakve.