Závodní adrenalin úplně zdarma

Zář 13, 2008

  Ve hře City racer budete závodit jak ve městě tak i v přírodě
    City racer disponuje na svou malou velikost překvapivě dobrou grafikou.
 

    Chcete si pořádně virtuálně zazávodit, ale vaše finanční situace není zrovna nejlepší pak máte obvykle dvě možnosti. Buďto sáhnete k nelegálnímu stažení nějaké hry a nebo se podíváte po nějaké freewarové hře. Už vidím jak někteří z vás nad freewarovými hrami ohrnují nos. Osobně se jim vůbec nedivím, protože právě tyto free kousky bývají plné chyb a člověk se při jejich hraní spíš rozčílí než aby si zahrál. Přesto se dá najít výjimka. A právě s jednou z nich bych Vás chtěl seznámit. Hra City Racer je k dispozici úplně, ale opravdu úplně zdarma a přitom Vám poskytne docela slušný herní zážitek.

    Pojďme se tedy na hru podívat detailněji. Hru si zdarma stáhnete z internetu třeba tady a nainstalujete. Možná vás překvapí, že celá hra má jen něco kolem 23 MB, ale věřte mi, že při hře to ani není poznat. Jakmile hru spustíte,vytvoříte si profil a objeví se vám video, kde přijíždíte do cizího města a pracovník autoservisu vám řekne co a jak v téhle hře funguje. Pak už máte volné pole působnosti. Hra v tomhle okamžiku asi nejvíc připomíná závodní klasiku Need for speed. jen tak si projíždíte městem a hledáte místa závodů. U každého se před jeho startem dozvíte jak bude obtížný a kolik soupeřů vám bude čelit. Závody se dělí do dvou typů. Prvním je klasický závod proti soupeřům - kdo dojede do cíle jako první - vyhrává. Za vítězství obdržíte nějaké ty peníze a kariérní body, které vás posunou výše. Stejné odměny na vás čekají i ve druhém typu závodů - jízdě proti stopkám. Tady nemáte žádné soupeře, čelíte jen hustému provozu Výše vaší odměny závidí na tom v jakém čase dojedete. Ve městě je i několik autoservisů, kde si můžete svojí káru opravit, ale i pořádně vytunit. V autosalónech můžete auto prodat a koupit si jiné. Mapka se závody, důležitými budovami, ale i policejními vozy je v levém dolním rohu a často vám pomůže při navigaci.

    Připravte se na to, že soupeři budou velice nepříjemní a často vás vytlačí z trati nebo vás v zatáčce naberou do hodin. Jaký je na to recept? Jezděte stejně jako oni. Kdo si s nimi bude hrát v rukavičkách, nebude mít šanci. Tratě se často křižují, takže o karamboly nebude nouze. Důležitá je ve hře i policie. Ta vás nebude stíhat za vysokou rychlost ani za projetí křižovatky na červenou. Zbystří jen v případě kdy nabouráte jejich vůz a nebo přejedete chodce.Pokud jim ale dokážete ujíždět, brzy vás budou hledat méně až na vás nakonec úplně zapomenou.

    Herní svět je v City racingu opravdu rozsáhlý. Jezdit můžete v několika vzájemně propojených městech, ale i v krajině okolo nich. Města jsou většinou spojena mosty a právě tady je největší minus celé hry. Na obou koncích každého mostu udělali programátoři velkou chybu. Pokud totiž najedete na most ve velké rychlosti, čeká vás rána do auta , které bude chvíli neovladatelné. Potěší ale to, že se to neděje jen vám, ale někdy díky tomu můžete i vyhrát závod. Ve hře se pravidelně mění noc a den,. ale na hru to nemá žádný vliv. Co ale vliv na jízdu má je tuning. Ve hře začínáte jezdit s Renaultem Clio, které se vám podaří v zatáčkách několikrát otočit na střechu, teprve až tuningem se jeho jízdní vlastnosti zlepší.

    Hra samotná je kombinací několika známých her. O základním principu, který je podobný NFS jsem už mluvil. Hra se ale podobá i GTA (přejíždění aut a systém policie), ale dokonce i Mafii - můžete totiž vydělávat i tím, že budete ve svém autě převážet cestující jako taxikář. A i takhle se dají vydělat docela slušné peníze.

    Co říct závěrem? Ne každá freeware hra je špatná, City racing je toho jasným důkazem. Hra mě na několik hodin zaujala a dodneška se k ní rád vracím. Pokud si tedy chcete vychutnat závodní adrenalin úplně zdarma, neváhejte a stahujte.

    Hrajete závodní hry? Vyzkoušeli jste hru City racer? Jaké na ni máte názory? Napište nám co si o tom všem myslíte. Využijte k tomu tento diskusní panel.