3. den fotbalového MS - Konečně první opravdu hezký zápas

Čer 13, 2009

  Miroslav Klose a Lukas Podolski
    Miroslav Klose a Lukas Podolski - dva úspěšní střelci dnešního večera
 

    Dnešní program fotbalového MS s sebou přinesl tři zápasy. Jeden ze skupiny C a dva ze skupiny B. Úvodní duely měly k fotbalu daleko a šancí bylo poskrovnu. Všechno jsme si ale vynahradili ve večerním zápase. V dnešní postřehu se ale budeme, jako už tradičně, věnovat všem třem zápasům.

Alžírsko - Slovinsko 0:1 (0:0)
    Nerad to říkám, ale záznam tohohle duelu by se mohl stát novým prodejním hitem. Perfektně by totiž mohl léčit nespavost. Celých devadesát minut by se dalo charakterizovat dvěma slovy - neskutečná nuda. Což o to, každý asi čekal, že v tomhle utkání nebudou k vidění žádné velké fotbalové akce, jenže ony chyběly i ty alespoň malé. Slovinci mohou za tři body děkovat vlastně jen velkému štěstí. Alžírský brankář Čaučí totiž v 79. minutě propustil za svá záda chytatelnou střelu. Podobně jako včera anglický brankář Green i Čaučí pocenil odskok míče a balón se mu od dlaní místo do připraveného koše odrazil do branky. Když ale porovnáme obě branky, vychází nám, že Čaučího chyba nebyla tolik výrazná. Přecijen míč z kopačky slovinského záložníka Koreně měl o poznání větší razanci. Tento okamžik byl asi jediným, který diváky zaujal, jinak se hrál opravdu nudný fotbal.

Přečtěte si všechny články o mistrovství světa ve fotbale 2010

Srbsko - Ghana 0:1 (0:0)
    Po předchozím duelu jsem si myslel, že už mistrovství nenabídne nic horšího. A vida - první poločas mne utvrdil v tom, že vždycky je možné jít dolů. Docela jsem litoval všechny komentátory, kteří dostali tenhle zápas za úkol. Dokonce ani experti ve studiu neměli o čem mluvit a tak raději jen hodnotili skupinu celkově - o zápase mnoho slov nepadlo a vybrat nejlepší momenty prvního poločasu byl vskutku nadlidský výkon - dostaly se do něj šance, které by v jiných zápasech neměly sebemenší šanci na opakování. Po půli se ale situace změnila. Hra získala spád, oba týmy začaly přesněji kombinovat a na jejich hru se dalo dívat. A co víc! Začaly přicházet i šance. Hra byla pěkná, jenže pořád tomu něco chybělo. Ano, hádáte správně, jsou to góly. Naštěstí brankový půst skončil - sice až v 84. minutě a navíc z penalty, ale budiž. Tedy, ta penalta vůbec nemusela být kdyby Srb Kuzmanovič neudělal neskutečnou klukovinu - rukou hrábnul po neškodném balónu, který plachtil do zámezí. Z nabídnuté šance se Gyan nemýlil a Ghana tak získala úvodní tři body.

Německo - Austrálie 4:0 (2:0)
    Konečně! Po dosavadních výsledcích, které připomínaly spíš úryvky binárního kódu a fanouškům tak naordinovaly tvrdou gólovou dietu přišel zápas, který nabídl pohledný, útočný fotbal se spoustou šancí a hlavně i gólů. Němci jsou vždycky na MS hodně silní a patří mezi favority. Nejinak je tomu i na MS v JAR. Austrálie doplatila hlavně na nepodařený vstup do utkání - skóre otevřel už v 8. minutě Podolski, kterého ve 26. minutě po sérii zmařených šancí napodobil Klose. V dosavadním průběhu MS se zatím rozhodčí nedopustili žádné vážné chyby a i velmi složité situace vyhodnocovaly vždy správně. Tedy až do dneška. Rozhodčí Rodriguez totiž zachyboval hned dvakrát. A pokaždé to bylo v neprospěch Australanů. Nejprve přehlédl ruku Mertesackera ve vápně, po které měla následovat penalta a o 6 minut později - v 55. minutě vyhodnotil běžný faul Cahilla jako nepřípustný a Australanovi ukázal červenou kartu. Největší hvězda od protinožců se tak předčasně odebrala do sprch a oslabený tým už neodkázal vzdorovat rozjeté německé mašině. Němci se fotbalem vyloženě bavili a jejich útočné akce rozehřály i dosavadním průběhem zkřehlé duše fanoušků.

    Jaký máte názor na průběh mistrovství světa v JAR? Kdo ho vyhraje? Napište nám co si o tom všem myslíte. Využijte k tomu tento diskusní panel.