30. den fotbalového MS - Němci obhájili bronz

Čvc 10, 2010

  Německá radost
    Fotbalisté Německa oslavují gól v síti Uruguaje.
 

    Máme za sebou předposlední zápas a řečeno olympijskou terminologií se dnes rozdělovaly první sady medailí. V souboji o titul třetího nejlepšího týmu na světě se spolu střetli dva poražené semifinálové celky. Německo a Uruguay. Po dnešku tak už vzhlížíme pouze k jedinému duelu - zítřejšímu velkému finále.

Uruguay - Německo 2:3 (1:1)
    Tenhle zápas jasně dokázal, že fotbalová kvalita na letošním šampionátu zraje jako víno. Hrál se svižný fotbal, málo se bránilo, padaly pěkné branky - no co víc si může fanoušek přát? Favority zápasu byli Němci a proto bylo vcelku překvapivé, že si první větší příležitosti vypracovali právě Jihoameričané. Němcům naopak stačilo využít první větší příležitost - ránu z kopačky Schweinsteigera brankář Muslera neudržel a Müller snadno otevřel skóre. Němci byli rázem aktivnějším týmem a to i přesto, že chřipka posadila na střídačku Lahma, Podolskiho, Neuera a Kloseho. Šanci dostali náhradníci a myslím si, že ukázali, že fotbal hrát umí. Rozjeté Němce ale zastavil vyrovnávací gól Cavaniho. Až do konce poločasu se v šancích střídaly oba týmy, ale na gólmany nikdo nevyzrál. Ve druhé půli oba týmy pokračovaly v pěkné hře a to i navzdory hustému dešti. Velkým překvapením bylo, že šla Uruguay dokonce do vedení - nepostaral se o to nikdo jiný než Diego Forlán. Němci jsou ale známí fotbaloví buldoci a dokázali to i dneska. Jansen nejprve pohotově odpověděl na Forlánovu branku a v 82. minutě, kdy týmy začaly pomalu přemýšlet nad prodloužením strhl vedení na stranu Němců Khedira. Všechno ale ještě mohl změnit Forlán. V poslední minutě nastavení kopal přímý kop z velice slušné vzdálenosti - byla to poslední šance Jihoameričanů v zápase. Jenže tahoun týmu poslal míč jen do břevna a následně rozhodčí odpískal konec. Německo tak obhájilo třetí místo z posledního mistrovství světa, Uruguay se dostala nejvýše za několik posledních desítek let.

Přečtěte si všechny články o mistrovství světa ve fotbale 2010

Postupový pavouk

    Jaký máte názor na průběh mistrovství světa v JAR? Kdo ho vyhraje? Napište nám co si o tom všem myslíte. Využijte k tomu tento diskusní panel.