dugi.xf.czPostřehy › Nastartujte motory! Čeká nás cesta Evropou

Nastartujte motory! Čeká nás cesta Evropou

Čvc 10, 2008

  Euro truck simulator vypadá graficky povedeně
    Hra vypadá, alespoň podle screenshotů, velice zdařile. Uvidíme jaké budou její hardwarové nároky.
 

    Podle přístupů firmy Toplist mám poměrně jasný přehled o tom, co na těchto stránkách hledáte. Vcelku jasným favoritem jsou hesla, která se týkají strategicky-závodní hry 18 Wheels of Steel. Pokud i vy patříte mezi fanoušky této herní série, mám pro Vás dobrou zprávu. Vydavatel této hry, firma SCS Software totiž v těchto dnech dolaďuje už poslední detaily na dalším pokračování kamioňácké hry - Euro truck simulator.

    Na co se my, fandové, můžeme těšit? I když má jít do obchodů za necelý měsíc, tak se o hře zatím moc neví. Většina informací se dá odtušit jen z oficiálních screenshotů a video traileru. Podle nich to vypadá, že základní princip 18 WOS by měl být zachován. Co se ale radikálně změní je lokalizace. Zatímco v sérii 18 Wheels of Steel jsme mohli své mnohatunové miláčky prohánět jen po dálnicích a silnicích USA a Kanady (v Long Haul i Mexika), tak v Euro truck simulatoru budeme jezdit po silnicích Evropy! A to je myslím, pro uživatele z našich končin velmi dobrá zpráva. Ještě větší nadšení ale vyvolala zpráva, že do hry bude zařazena i Česká republika, čímž si hra zajistila  mnoho česky mluvících odběratelů. Kdo by se přece nechtěl podívat jak si programátoři poradili s notoricky známou situací na dálnici D1 ;-). Hra by měla umožnit jízdu v těchto zemích - Španělsko, Francie, Belgie, Švýcarsko, Itálie, Rakousko, Německo, Polsko a již zmíněná Česká republika.

    Další výraznou změnou bude grafika. Je sice pravidlem, že na screenshotech a vůbec oficiálních propagačních materiálech vypadá hra vždy mnohem lépe než ve skutečnosti, ale přesto je vidět, že by Euro truck simulator měl udělat další výrazný krok k reálnosti. Prostředí okolo silnic by mělo být mnohem barevnější a pestřejší. Všechna vozidla by měla být propracovanější a ne tak "amatérská" Hra si celkově zachovává to dobré a osvědčené z předchozích dílů a k tomu přidává další dobré nové věci. Musím se přiznat, že se na 6. srpna, kdy má být hra vypuštěná do obchodů, velice těším. Hlavně díky začlenění naší zemičky to asi bude vcelku velký "trhák".

    Jak se Vy těšíte na vydání Euro truck simulatoru? Jak se Vám líbí vydané screenshoty? Hrajete některou hru ze série 18 Wheels of steel?  Napište nám!  Pro své názory a dotazy využijte tento diskusní panel.