11. den hokejového MS - Proč jenom nehrajeme v oslabení pořád?

Kvě 17, 2009

Tomáš Rolinek nás spasil
    Hrdina večera Tomáš Rolinek přijímá gratulace.

Dnes nebyly na programu hokejového MS boje ve skupině o záchranu, takže nám hokejisté předvedli jen čtyři zápasy. Musím ale říct, že se, ostatně stejně jako v minulých dnech, opravdu bylo na co dívat. A myslím, že nejsem sám, koho už skoro bolí za krkem od toho neustálého kroucení hlavou nad všemožnými překvapeními.

Norsko - Švýcarsko 3:2 (3:1, 0:0, 0:1)
    Tohle měla být jasná záležitost - Švýcaři vedli kvalifikační skupinu, užívali si toho, že porazili Kanadu i ČR, zatímco Norové se krčili kdesi u dna. Měl to být jasný zápas, který měl naší reprezentaci zajistit schůdnější cestu do čtvrtfinále. Pokud by vyhráli favorizovaní Švýcaři, stačilo by našim hráčům ve večerním duelu porazit Lotyše a postup bysme měli v kapse. Jenže na tomhle MS jsou papírové odhady často na hony vzdálené od reality a přesně to se stalo v tomhle zápase. Norové šli v začátku do vedení a Švýcaři najednou jakoby nevěděli co mají hrát. Aktivní sice byli, to ano, ale jejich produktivita byla pod bodem mrazu. Zmohli se jen na snížení na 3:2, ale pak už nic. MS má tedy na kontě další překvapení a čeští fanoušci zase několik vrásek v obličeji.

Finsko - Slovensko 5:2 (0:0, 3:0, 2:2)
    Slováci mají na tomhle MS jednu vadu - jejich hra je přesná, konsolidovaná a docela i pěkná na pohled. Ovšem jen do doby než dostanou gól. Pak začnou panikařit, jejich systém se rozsype jako domeček z karet a soupeři tím umožňují navyšovat skóre. Přesně na tohle doplatili proti Dánům a dneska si na ně stejným způsobem přišli Finové. Slováci byli první třetinu aktivní stejně jako seveřané, ale 3 branky ve čtyřech minutách potopily slovenskou loď ke dnu rychleji než nepřátelské torpédo. Ve třetí části se Slováci ještě pokusili s výsledkem něco udělat, jenže Finové si už vedení vzít nenechali. Vždycky když Slováci měli pocit, že by je mohl gól nastartovat kupředu,přišlo z finské strany gólové ochlazení všech slovenských nadějí.

Česká republika - Lotyšsko 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
    Kvůli výhře Norů nad Švýcary v odpoledním duelu jsme věděli, žen Lotyše musíme bezpodmínečně porazit a navíc v příštím zápase o minimálně bod obrat Kanadu. Lotyši měli o motivaci také postaráno - pokud by prohráli, ztratili by naději na postup do čtvrtfinále. První třetinu jsme odehráli mimořádně aktivně, svědčí o tom i poměr střel 16:2. Lotyšský odpor jsme zlomili až ve druhé třetině. A světe div se - v oslabeních. V obou případech byl tímto neobvyklým střelcem kapitán našeho týmu Tomáš Rolinek, který dokonce při prvním gól šel do branky tak divoce, že se až zranil o tyčku. Naštěstí se mu ale nic vážného nestalo a tak mohl o pár minut později přidat i druhý zásah - také v prodloužení. Český tým stále v oslabení na mistrovství nedostal gól, dal v nich už celkem tři - všechny z hole Tomáše Rolinka a tak si skoro říkám, že by pro nás bylo lepší, kdybysme dobrovolně hráli jen ve čtyřech. Lotyši sice v závěrečné třetině snížili, jenže o 44 sekund později nám vrátil dvoubrankové vedení Roman Červenka svým prvním gólem na MS a po dlouhé době náš tým předvedl proslulou českou hokejovou chytrost. První krůček k postupu do čtvrtfinále tedy máme za sebou a ten těžší nás čeká proti Kanadě už zítra odpoledne.

Bělorusko - Dánsko 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
    Bělorusové po včerejší ztrátě jednoho bodu s Německem ztratili naděje na postup do další fáze,ale na dnešním zápase to skoro nebylo znát. Hrál se pěkný aktivní hokej, kterému ale chyběly góly. Nakonec padly jen tři a Dánové i přes prohru poprvé v historii postoupili do čtvrtfinále hokejového MS. A Bělorusové mají alespoň trochu vylepšenou náladu - radují se z výhry, která sice nic neřeší, ale byla proti houževnatému soupeři, který v Německu potrápil řadu favoritů.

Jaký máte názor na průběh mistrovství světa v Německu? Jak dopadnou naši reprezentanti? Napište nám co si o tom všem myslíte. Využijte k tomu tento diskusní panel.