9. den hokejového MS - Češi selhali se Švýcarskem

Kvě 13, 2009

  Švýcaři se radují
    Švýcaři se radují z branky v české síti.
 

    Dnes začaly na hokejovém MS i boje ve skupině o udržení, ale české fanoušky mnohem víc zajímal souboj národního týmu se Švýcarskem. Všechny čtyři dnešní duely si shrneme v tomhle postřehu.

USA - Kazachstán 10:0 (4:0, 5:0, 1:0)
    Popravdě řečeno se dal tenhle výsledek očekávat. Američané se sice v základní skupině nechali profackovat jako malí nezkušení junioři, ovšem s přihlédnutím k tomu, že měli ve skupině domácí Německo a hlavně překvapení turnaje Dánsko se ukazuje, že o udržení v elitní skupině se bát nemusí. To ostatně dokázali hned v prvním zápase barážové skupiny, ve kterém narazili na celek Kazachstánu. Už během první třetiny dali čtyři branky, což je stejný počet jako za tři zápasy v základní skupině. Ve druhé části byli ještě o jednu branku produktivnější a na závěrečnou dvacetiminutovku si nechali třešničku, kterou korunovali svou první výhru na letošním MS. Kazachům nepomohlo ani střídání gólmanů - Američané v čele s tříbrankovým Gilroyem svého soupeře nenechali ani na chviličku vydechnout a vypadalo to jako kdyby si chtěli svoje fanoušky udobřit za špatné výkony z prvních tří zápasů. I když už měli nahráno, stále se snažili útočit. A i díky téhle aktivitě nakonec zaznamenali druhou nejvyšší výhru letošního MS.

Přečtěte si všechny články o mistrovství světa v ledním hokeji 2010

Itálie - Francie 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
    Takováhle utkání se hodnotí velmi těžko. Střetli se dva outsideři, padly jen tři góly a těžko se hledají slova, kterými popsat ten nezáživný hokej bez nápadu. Při pohledu na tyhle dva soupeře je asi jasné, že se Amerika o svoje udržení bát nemusí. Jen si kladu otázku, které dva týmy by si opravdu zasloužily sestup.

Česká republika - Švýcarsko 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)
     "Proč my si tu situaci sami tolik kurvíme?" Tuhle otázku jsem si během dnešního zápasu položil hned několikrát. Vám, které jsem snad tím jedním slovem urazil se omlouvám. Výrazy tohoto typu v postřezích využívám velmi zřídka, tady ovšem není jiná možnost. Jakékoliv jiné slovo by na tomhle místě u tohohle zápasu působilo nepatřičně a nedokázalo by vystihnout realitu. Češi ukázali, že hokej hrát umí - to je bezpochyby. V oslabeních góly nedostáváme, naopak je umíme dát, dokázali jsme několikrát Švýcary sevřít v jejich obranné třetině, několikrát jsme vtipně založili útok a před brankou byly občas k vidění hodně zajímavé kombinace. Jenže! Co je to platné když si v obraně neodpustíme několik hrubých kopanců. Mohl bych se ptát kde byli naši obránci když Plüss střílel první gól, mohl bych se ptát co dělala naše obrana když úplně volný Brunner nahrával na docela stejně "krytého" Ambühla, pro kterého už nebyl problém vykoupat brankáře Vokouna v jeho brankovišti. V první třetině byli Švýcaři jasně aktivnější, ale druhé dvě třetiny už tenhle rozdíl prakticky setřeli a Češi se k naší smůle probudili příliš pozdě. Zatím to tedy vypadá, že naše reprezentace přistupuje k zápasům podle nějakého rozpočítávadla. Liché zápasy vyhrává a sudé prohrává.

Rusko - Německo 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
    Rusové to je tým, který bez ohledu na zaváhání ostatních favoritů neohroženě kráčí přes soupeře jako by se nechumelilo. Jenže v tomhle zápase sbornou řekněme lehce ofouklo. Němci se zvučných jmen nezalekli a nebýt první třetiny, byli bysme asi svědky vyrovnaného duelu.Za Rusy opět skóroval Ovečkin, který si tak drží svou normu jednoho gólu na zápas. Rusko i díky němu má na kontě plný počet bodů a jistý postup do čtvrtfinále.

    Jaký máte názor na průběh mistrovství světa v Německu? Jak dopadnou naši reprezentanti? Napište nám co si o tom všem myslíte. Využijte k tomu tento diskusní panel.

Fotografie pochází v webových stránek www.iihf.com