8. den hokejového MS - Ostudnému překvapení neutekli ani Slováci

Kvě 13, 2009

  Mads Christensen skóruje
    Mads Christensen krátce po vstřeleném gólu
 

    Včera skončily boje v základních skupinách a dneska se už rozjely osmifinálové zápasy. Mistrovství jede v plném tempu a pomaličku se  blíží k play-off. Na něj si ale budeme muset ještě pár dní počat. Čekání to ale bude jistě zajímavé - vždyť ani dnes nebylo mistrovství ošizeno o velmi zajímavé výsledky.

Slovensko - Dánsko 0:6 (0:6, 0:0, 0:0)
    Znáte pojem den blbec? Pokud máte to štěstí, že vás zrovna čeká pak je lepší vůbec nevylézat z postele a celý den raději prospat. I takhle riskujete, že si při pádu z lože zlomíte ruku. Něco podobného potkalo dneska slovenskou hokejovou reprezentaci. Jenže to nebyl den blbec, ale spíš třetina blbec. Než se naši východní sousedé stačili na ledě rozkoukat už prohrávali - první branka padla už ve druhé minutě a pak to šlo jako na běžícím pásu. Dezorientovaní Slováci byly jako v hodně ošklivém snu - po 14 minutách prohrávali už 6:0! To je výpadek, jaký se na vrcholné akci typu MS hned tak nevidí. Co bylo platné, že už potom brankový účet dál nerostl? Dánové měli nahráno a nikam se nemuseli tlačit, Slováci byli ze ztraceného začátku v takovém šoku, že ani nebyli schopní velkého a důrazného tlaku. Inu vezmu to zkrátka - na zápas se moc koukat nedalo. Jeden tým se neměl kam honit a druhý zpytoval svědomí a hořekoval nad svými chybami.

Přečtěte si všechny články o mistrovství světa v ledním hokeji 2010

Kanada - Norsko 12:1 (1:1, 7:0, 4:0)
    Mistrovství nám pěkně šlape, favorité prohrávají s outsidery, to se fanouškům samozřejmě líbí, přesto je tu jedna věc, která jim chybí. Dvouciferný výsledek! Ano, tohle lákadlo tu letos ještě nebylo. A tak se Kanada rozhodla, že hokejovým příznivcům tenhle dáreček nadělí právě dnes. Za obětního beránka si vybrala Norsko, které bylo namlsané dvěma výhrami v řadě nad ČR a Francií. Kanada navíc chtěla odčinit poslední zápas, kdy prohrála se Švýcarskem 1:4. První tetina ještě byla počtem branek v normálu, favorit ale dal jen jeden gól, druhý zásah přišel z hole Norů. Někdo už možná začal tušit další překvapení, ale zlom přišel ve druhé části - sedm kanadských gólů zadupalo norské naděje několik stop pod mannheimský led. Kanada si udělala z konce zápasu one-team-show a svého soupeře dokonale ztrapnila - hráči Norska občas svým slavnějším protihráčům doslova suplovali tréninkové kužely.

Finsko - Bělorusko 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
     O průběhu utkání si uděláte ani nejlepší představu když řeknu počet zákroků obou gólmanů - Pekka Rinne 18 zákroků a Andrej Mezin 30 zákroků. Finové byli jasně lepší a svou aktivitu dokázali přetavit ve dvě branky ve druhé třetině. Bělorusové sice podali houževnatý výkon, bylo vidět, že se slavnějšímu soupeři nehodlají vzdát bez boje, ovšem po tomhle zápase mají na kontě 0 bodů a na play-off asi už mohou zapomenout.

Švédsko - Lotyšsko 4:2 (3:1, 0:0, 1:1)
    I Švédové svého soupeře přestříleli - konkrétně to bylo 36:20, ale Lotyši z toho dokázali vstřelit dvě branky - obě byly z hole Martinse Karsumse, který svým druhým gólem dostal Lotyše na dostřel k jejich soupeři. Třem korunkám ale klidný závěr zajistil v 59. minutě přesnou střelou Tommy Mårtensson. Lotyši tak mají pořád 0 bodů a jejich osud bude pravděpodobně stejný jako ten běloruský.

    Jaký máte názor na průběh mistrovství světa v Německu? Jak dopadnou naši reprezentanti? Napište nám co si o tom všem myslíte. Využijte k tomu tento diskusní panel.

Fotografie pochází v webových stránek www.iihf.com