7. den hokejového MS - Díky hoši, Norsko vám odpouštíme

Kvě 13, 2009

Vítězný gól zápasu
    Petr Hubáček střílí za záda brankáře Gustavssona vítězný gól zápasu.

Čtyři zápasy byly dnes na programu MS a uzavřely tak boje v základních skupinách a prozradily nám, které týmy postoupí do další fáze a na koho čeká jen baráž. Přesto však české fanoušky nejvíc zajímal večerní duel - není se co divit. Naše reprezentace hrála mimořádně důležitý zápas se Švédskem.

Francie - Norsko 1:5 (1:0, 0:1, 0:4)
    Tenhle zápas byl přímým soubojem o to, kdo postoupí do osmifinálové skupiny a kdo se může "těšit" jen na boje o záchranu. Prakticky ve stejné roli byly včera týmy USA a Finska, ale přiznejme si, že pro tento typ zápasů jsou obvyklejší dnešní soupeři. Francouzi se chtěli zachránit a byli k tomu docela blízko - první třetinu vyhráli a i ve zbytku zápasu hodně kousali. Norové ale v posledních 40 minutách zabrali a díky brankám Lorentzena, Zuccarello Aasena, Bastiansena, Thoresena, a konečně i z trestného střílení skórujícího Olimba nakonec severoevropané proklouzli do semifinálové skupiny a beze zbytku tak naplnili svoje cíle pro letošní MS - vyhráli dva zápasy v řadě a postupují do další fáze.

Rusko - Bělorusko 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
    Rusové jsou páni hokejisti a vypadá to, že se jim jako jediným favoritům na MS zatím vyhýbají jakákoliv nepříjemná překvapení. Svěřenci trenéra Bykova si v závěrečném souboji základní skupiny A poradili v regionálním derby s Běloruskem. Hrál se svižný hokej nahoru dolů a Bělorusové byli sborné velmi dobrým soupeřem. Jejich náboje ale byly slepé a hlavně ve druhé části si tak mohli rvát vlasy, protože jejich soupeř svoje šance dokázal proměnit. Kosmetická úprava výsledku ve třetí třetině už na výhře Ruska nic nezměnila.

Švédsko - Česká republika 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
    Tak tohle byla koncentrovaná dávka emocí v koňské dávce. po výbuchu české reprezentace s Norskem se fanoušci děsili toho, že si naši hokejisté stejnou "formu" připraví i na mnohem silnější švédy. O to víc jsme ale byli překvapení vývojem zápasu. V první třetině jsme Tři korunky drtili v jejich obranném pásmu a Gustavssonovu branku jsme ostřelovali jako Němci Stalingrad. Ostatně poměr střel v první dvacetiminutovce 18:6 mluví sám za sebe. Přesto jsme z téhle ofenzivní smršti vydolovali jediný gól a to ještě ve vlastním oslabení a hned v první minutě. Druhá třetina přinesla přesně opačný obraz hry -bylo to jako kdyby někdo během přestávky Švédy vyměnil - bylo jich plné hřiště a Vokoun v naší brance měl plné ruce práce aby si s jejich proklatě nebezpečnými pokusy poradil. Byl to právě náš brankář, který nás ve druhé a ve třetí třetině podržel nad vodou. Konec zápasu s sebou přinesl velké nervy, naši hráči však dokázali udržet otěže ve svých rukou a do osmifinálové skupiny postupují se třemi body na kontě.

Kazachstán - Slovensko 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)
    Slováci věděli, že pokud chtějí postoupit do osmifinále, musí porazit papírově nejslabší tým skupiny A, tedy Kazachstán. Úkol vpravdě jednoduchý, řeknete si možná, jenže ve světle letošního MS, kdy hokejoví trpaslíci vzdorují favoritům se nám celá situace začne jevit jako trochu komplikovanější. Nicméně Slováci trpělivým výkonem nepřipustili žádné překvapení. Góly v kazašské síti přibývaly sice pomalu, ale přece. Houževnatí Kazaši kladli našim hokejistům poměrně slušný odpor, ale nakonec na ně zbyla jen čtvrtá příčka zaručující boje v barážové skupině.

Jaký máte názor na průběh mistrovství světa v Německu? Jak dopadnou naši reprezentanti? Napište nám co si o tom všem myslíte. Využijte k tomu tento diskusní panel.