6. den hokejového MS - Jedno překvapení za druhým

Kvě 12, 2009

  Švýcaři porazili Kanadu
    Švýcaři šokovali Kanadu
 

    Už opravdu nevím co čekat od dalších zápasů. Při bojích v základních skupinách jsme totiž byli svědky tolika překvapení, že se tomu skoro ani nechce věřit. No a tak aby dnešek nevybočil z nastavené normy mohli jsme sledovat další utkání, nad kterými jsme mohli jen nevěřícně kroutit hlavou.

Itálie - Lotyšsko 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)
    Italové s Lotyšskem dlouho drželi krok. V podstatě až v závěrečné třetině se dokázali Lotyši odpoutat od svého soupeře a utéct na dostatečnou gólovou vzdálenost. Kvalita utkání byla úměrná tomu, že se spolu střetly dva týmy, které v dosavadních zápasech vyšly bodově naprázdno. Bylo tedy jasné, že kdo zvítězí, ten postoupí do další fáze, poražený si zahraje jen ve skupině o záchranu. Každopádně nás ale hra Lotyšů velice zajímá - budou totiž jedním z našich příštích soupeřů. Pokud ovšem naši hráči nevyfasují formu jako proti Norům, neměli by pro nás být Lotyši těžkým soupeřem. jejich hra je toporná a i v duelu s Itálií ukázali, že jsou ve hře trochu zbrklí.

Přečtěte si všechny články o mistrovství světa v ledním hokeji 2010

Dánsko - Německo 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
    Po dosavadní spanilé jízdě Dánů jsem čekal, že si s domácím Německem poradí bez sebemenších problémů. Jenže zdání na tomhle mistrovství skutečně klame. Němci hnaní zaplněnou arénou dokázali vyhrát i přesto, že se v úvodu nechávali zbytečně často vylučovat. Bylo na nich vidět jak moc chtějí tohle utkání vyhrát a právě kvůli tomu často přepálili osobní souboje. Však také první gól zápasu dali Dánové při dvojnásobné početní výhodě - k jejich smůle byl dnes jediný. Výhrou Německa se stáhla hrdla Finům a Američanům - kvůli tomuhle výsledku bylo jasné, že kdo prohraje, jde do baráže.

 Kanada - Švýcarsko 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
    Tohle je asi to největší překvapení dnešního dne. Kanada jako jeden z mála favoritů letošního MS proplouvala základní skupinou velmi hladce, tedy až do dneška. Nedokážu pochopit jak se tak enormně útočně obdařený tým mohl dostat jen k jediné brance za celý zápas. Situace je o to zvláštnější, že ve švýcarské brance si odbyl svůj mistrovský debut brankář Stephane. Jeho spoluhráčům stačilo sázet na pozornou obranu, díky které dokázali eliminovat soupeřovy hvězdy a díky výhře vyhráli skupinu B.

Finsko - USA 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
    Ostře sledovaný duel, který k obrazovkám přitáhl dozajista spousty fanoušků nejen z těchto dvou zemí byl přímým soubojem o postup - kdo vyhraje jde dál. Skoro se až nechce věřit, že v této roli na sebe nerazily druhý a třetí tým z vancouverské olympiády - a jeden z nich musel jít do baráže. Američané šli sice do vedení, ovšem gól to byl takový ušmudlaný a tečovaný. Přesto se počítal. Finové byli jasně střelecky aktivnější, což nakonec vedlo k jejich úspěchu. Američané dokázali v samotném závěru pouze snížit na jednobrankový rozdíl. Nakonec to ale na víc nestačilo a zámořskému celku zůstaly v ruce černý Petr, takže bude hrát jen o záchranu - jak potupné pro pyšnou Ameriku.

    Jaký máte názor na průběh mistrovství světa v Německu? Jak dopadnou naši reprezentanti? Napište nám co si o tom všem myslíte. Využijte k tomu tento diskusní panel.

Fotografie pochází v webových stránek www.iihf.com